Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Zľava 10%
Nechtík lekársky kvet 1000 g

Nechtík lekársky kvet 1000 g

Nechtík lekársky - Calendula officinalis je jedna z nejozdobnějších bylín českej záhradky. Jeho oranžové kvety nabádajú k zasnenie a zvlášť v jesenných mesiacoch nám preletí hlavou spomienka na slnečnej leto. Obsahom balenia je nechtík kvet sa zákrovom. Trad ...

Ďalšie informácie >

26.12 €
23.51 €

23.51 €, zľava 10%, ušetríte 2.61 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS383m1000


skladom 5+ kusov

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 4 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Nechtík lekársky kvet 30 g

skladom 5+ kusov

1.85 €
1.67
Nechtík lekársky kvet 70 g

skladom 5+ kusov

3.66 €
3.30


 
23.51

Nechtík lekársky - Calendula officinalis je jedna z nejozdobnějších bylín českej záhradky. Jeho oranžové kvety nabádajú k zasnenie a zvlášť v jesenných mesiacoch nám preletí hlavou spomienka na slnečnej leto.

Obsahom balenia je nechtík kvet sa zákrovom.

Tradičné použitia nechtíka lekárskeho je vnútorné i vonkajšie. Najčastejšie sa s nechtíkom lekárskym stretneme ako s masťou, či obkladom. Vonkajšie pôsobenie nechtíka je povestné.

Nechtík lekársky má vplyv na celkové osvieženie tela . Blahodarný vplyv bol zaznamenaný na pokožku - má hojivé účinky. Nechtík lekársky prispieva k udržaniu normálnych črevných a pečeňových funkcií, je nápomocný normalizáciu respiračného aparátu .

< strong> Tradičné použitia: Dve čajové lyžičky prelejeme 250 ml horúcej vody a necháme 15 min. lúhovať. Kvety nechtíka nikdy nevaríme! Užívame 2 × denne.

Mast: Vo vodnom kúpeli rozpustíme 250 ml kokosového tuku a vložíme cca 10 g kvetu. Necháme macerovať približne 2 hodiny, kým všetky látky neprejdú do masti. Potom precedíme cez pančuchu a necháme stuhnúť v požadovaných dózach. Získame prvotriedne nechtíkovú masť.

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu