Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Medvedí cesnak lyofilizovaný 10 g

Medvedí cesnak lyofilizovaný 10 g

Medvedí cesnak (lat. Allium ursinum) je trváca rastlina dorastajúca do výšky až 40 cm. Koreň má cibuľovitá, stonku priamy, listy prevažne prízemný a stopkaté, na povrchu potiahnuté kutikulou, preto sú listy hladké a svetlé. Kvety medvedieho cesnaku sú biele ...

2.43 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS1227


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 4 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Medvedí cesnak lyofilizovaný 25 g

skladom 5+ kusov

4.90


 
2.43

Medvedí cesnak (lat. Allium ursinum) je trváca rastlina dorastajúca do výšky až 40 cm. Koreň má cibuľovitá, stonku priamy, listy prevažne prízemný a stopkaté, na povrchu potiahnuté kutikulou, preto sú listy hladké a svetlé. Kvety medvedieho cesnaku sú biele, drobné a často vytvára kvetenstvo v tvare okolík. Plodom je tobolka. Domovinou rastliny je Kaukaz a východná Európa, ale postupom času sa jej geofyty rozširoval po celej Európe a Ázii.

Medvedí cesnak má blahodárny vplyv na zdravie srdca a cievneho systému, podporuje obehové funkcie, prispieva k udržaniu normálneho metabolizmu cholesterolu. Podporuje odstraňovanie ťažkých kovov z organizmu, ovplyvňuje funkcie čriev. Zaujímavé je, že po užívaní nie je užívateľ cítiť tak, ako po užívaní cesnaku kuchynského.

Obsahom zakúpeného vrecka je stopercentná vňať medvedieho cesnaku, ktorá bola po zbere ihneď lyofilizovaný (najšetrnejšie sušenie mrazom).

Pri spôsobe sušenia mrazom - lyofilizácii si medvedí cesnak zachováva 99% svojich vlastností, a to aj svoj objem. Jeho potreba a spotreba pri dochutenie pokrmov je naozaj malá. Medvedí cesnak lyofilizovaný pred použitím rozotrite medzi prstami, aby ste prebudili jeho silnú arómu.

rozotrite, privoňaj a ochutnaj!