Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Medvedí cesnak vňať 30 g

Medvedí cesnak vňať 30 g

Cesnak medvedí (Allium ursinum) je príbuzný s pažítkou, cesnakom a cibuľou a po celé stáročia sa používal ako koreniace prísada. Ľudovo je nazývaný tiež divokým cesnakom, lesným cesnakom alebo lesnom pórom a dosiahol vysoké vážnosti vo fytoterapii. Medvedí cézny ...

1.86 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS253m30


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Medvedí cesnak vňať 70 g

skladom 5+ kusov

3.04
Medvedí cesnak vňať 1000 g

skladom 4 kusy

33.57


 
1.86

Cesnak medvedí (Allium ursinum) je príbuzný s pažítkou, cesnakom a cibuľou a po celé stáročia sa používal ako koreniace prísada.

Ľudovo je nazývaný tiež divokým cesnakom, lesnom cesnakom alebo lesnom pórom a dosiahol vysoké vážnosti vo fytoterapii.

Medvedí cesnak je trváca rastlina dorastajúca do výšky až 40 cm. Koreň má cibuľovitá, stonku priamy, listy prevažne prízemný a stopkaté, na povrchu potiahnuté kutikulou, preto sú listy hladké a svetlé. Kvety medvedieho cesnaku sú biele, drobné a často vytvára kvetenstvo v tvare okolík. Plodom je tobolka. Domovinou rastliny je Kaukaz a východná Európa, ale postupom času sa jej geofyty rozširoval po celej Európe a Ázii.

Medvedí cesnak má blahodárny vplyv na zdravie srdca a cievneho systému, podporuje obehové funkcie, prispieva k udržaniu normálneho metabolizmu cholesterolu. Podporuje odstraňovanie ťažkých kovov z organizmu, ovplyvňuje funkcie čriev.


Medvedí cesnak bol už pred niekoľkými rokmi znovuobjavený modernou kuchyňou a momentálne ho možno už zakúpiť vo forme celého radu výrobkov . Jeho prednosťou je cesnaková vôňa. Zaujímavé je, že po užívaní nie je užívateľ cítiť tak, ako po užívaní cesnaku kuchynského.

Vhodný pre dojčiace matky, ktoré si nechcú odrieknuť cesnaková aróma (cesnak môže dieťaťu spôsobiť nepríjemné nadúvanie).

Tradičné použitia:
Sušená vňať medvedieho cesnaku sa často využíva v kuchyni ako korenie, či sa z nej vyrába tinktúra.

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu a individuálne použitia