Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Materina dúška vňať 100 g

Materina dúška vňať 100 g

Materina dúška - lat. Thymus serpyllum je trváca bylina dorastajúca do výšky až 30 cm. Jedná sa o krík, pre ktorý je charakteristická silne aromatická vôňa. Vetvičky sú tenké, často vyrastajú z krátkeho drevnatého stonky. Stonka materinej dúšky je plazivý, p ...

2.74 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS382m100


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 5 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Materina dúška vňať 1000 g

skladom 5+ kusov

15.17
Materina dúška vňať 50 g

skladom 5+ kusov

1.56


 
2.74

Materina dúška - lat. Thymus serpyllum je trváca bylina dorastajúca do výšky až 30 cm. Jedná sa o krík, pre ktorý je charakteristická silne aromatická vôňa. Vetvičky sú tenké, často vyrastajú z krátkeho drevnatého stonky. Stonka materinej dúšky je plazivý, priamy alebo vystoupavý, monopodiálně či sympodiálních rozvetvený. Kvetenstvo je belavé až fialové.
materinou dúškou možno ľahko vypestovať na záhradke bola známou bylinou už babičkám našich babičiek. Vo francúzskej, talianskej a nemeckej kuchyni sa používa ako korenie. Svoj význam má tiež vo výrobe likérov.

Materina dúška je doporučovaná pre udržanie normálnych funkcií dýchacieho a zažívacieho ústrojenstva. Je nápomocná pre podporu zdravia horných ciest dýchacích a močových ciest. Používa sa aj ako korenie.

Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o ďalších účinkoch tejto byliny na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch alebo v herbári.

Tradičné použitia:
Dve čajové lyžičky sušenej vňate prelejeme 250 ml vriacej vody a necháme zhruba 15 min . lúhovať. Takto pripravený čaj užívame 1-2 × denne.

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu