Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Maté Rancho - zelené maté 50 g

Maté Rancho - zelené maté 50 g

Zelená forma tradičného juhoamerického rastlinného čaju maté z cezmíny paraguajskej. Má priaznivý vplyv na renálnu elimináciu - odstránenie škodlivín z organizmu prostredníctvom obličiek. Ďalšou vlastnosťou maté je regulácia metabolizmu lipidov (tukov) a schopnosť ov ...

1.86 €

Výrobca: Salvia Paradise


skladom 5+ kusov

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 4 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Maté Rancho - zelené maté 100 g

skladom 5+ kusov

3.33 €
3.00
Maté Rancho - zelené maté 1000 g

skladom 5+ kusov

22.71


 
1.86

Zelená forma tradičného juhoamerického rastlinného čaju maté z cezmíny paraguajskej.

Má priaznivý vplyv na renálnu elimináciu - odstránenie škodlivín z organizmu prostredníctvom obličiek. Ďalšou vlastnosťou maté je regulácia metabolizmu lipidov (tukov) a schopnosť ovplyvňovať telesnú hmotnosť . Čaj maté sa často pije pri rituáloch pre svoju schopnosť upevňovať duševnú pohodu a zmierňovať telesnú únavu. Pitím maté sa dá dosiahnuť celkového osvieženie tela.

Maté obsahuje kofeín (až 2%), ktorý pomáha zvýšiť bdelosť, zlepšiť koncentráciu a prispieva k zvýšeniu vytrvalostného výkonu.

Nálev má zelenohnedú farbu a mierne dymovú vôňu. Chuť je silná, ľahko zvieravá a dlhotrvajúca.

Príprava: Maté sa tradične pripravuje v kallabase (nádoba vyrobená zo špeciálnej tykvice) a pije sa cez bombillu (kovová trubička so sitkom na spodnej časti). Pripraviť sa ale dá v čomkoľvek, aj keď s menším efektom. 10 g čaju vsypeme do 0,5 l vody s teplotou 80 ° C a necháme lúhovať približne 10 minút. Na druhý nálev použijeme vodu s teplotou 85 ° C. Moderné je príprava Ice Maté, kedy sa maté prelejeme ľadovou vodou a nechá odstáť cca 20 min., Potom scedí, dochutí citrónom a dosladí.

Upozornenie: Obsahuje kofeín, neužívať pred spánkom !

Krajina pôvodu: Paraguay

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu