Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Mäta pieporná vňať 50 g

Mäta pieporná vňať 50 g

Mäta pieporná je bylina dosahujúca výšku až jedného metra, známa pre svoju silnú aromatickú vôňu. Okrem chuťového zážitku po zjedení kvalitného nálevu je užívaná predovšetkým pre svoj blahodarný účinok na tráviaci trakt. Starý zvyk podávať po jedle vetvičku mát ...

1.47 €

Výrobca: Salvia Paradise


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 2 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Mäta pieporná vňať 100 g

skladom 5+ kusov

2.49
Mäta pieporná vňať 1000 g

skladom 2 kusy

12.05


 
1.47

Mäta pieporná je bylina dosahujúca výšku až jedného metra, známa pre svoju silnú aromatickú vôňu.

Okrem chuťového zážitku po zjedení kvalitného nálevu je užívaná predovšetkým pre svoj blahodarný účinok na tráviaci trakt . Starý zvyk podávať po jedle vetvičku mäty na lepšie trávenie nie je teda bez zmyslu. Vo všetkých herbároch môžeme nájsť zmienky o mäte ako prostriedku spojenom so zažívaním . Či už sa jedná o podporu trávenia, sekréciu žlče v pečeni a celkovej črevnej a zažívacie zdravie.

Zmienky o užívaní pre tieto účely máme už zo starovekého Egypta, Izraela, Grécka i Ríma. Je označovaná za antioxidant, prispievajúce k čistení organizmu . Mäta podporuje zdravie pečene a žlčníka . Mäta pieporná má vplyv na duševnú pohodu , používa sa pri relaxácii, harmonizuje spánok. Medzi ďalšie vlastnosti mäty pepermintové patrí schopnosť podporovať prirodzenú obranyschopnosť , má vplyv na imunitný zdravie. Tradičné využitie mäty spočíva tiež v udržiavaní zdravie dýchacích ciest a podpory normálneho zdravie srdca. Je známe, že mäta prispieva k udržaniu zdravie močových ciest a obličiek.

Tradičné použitie: Jednu až dve čajové lyžičky sušenej mäty piepornej prelejeme 250 ml horúcej vody a lúhujeme 5-10 min. Užívame 2-3 × denne.

Mäta pieporná je neškodná a teda veľmi vhodná a obľúbená u malých detí .

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu < strong>