Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Zľava 10%
Masticha Chios surová 200 g

Masticha Chios surová 200 g

Masticha Chios, lat. Pistacia lentiscus, je dvoudomý vždyzelený strom dorastajúci do výšky až 5 m. Rastie v suchých a skalnatých oblastiach okolo európskeho Stredomoria. Listy stromu masticha sú striedavé, kožovité, tmavo zelené a bývajú dlaňovito sperené, máj ...

Ďalšie informácie >

95.3 €
85.77 €

85.77 €, zľava 10%, ušetríte 9.53 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS409m200


skladom 5 kusov

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 2 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Masticha Chios surová 25 g

skladom 5+ kusov

12.68 €
11.41


 
85.77

masticha Chios, lat. Pistacia lentiscus, je dvoudomý vždyzelený strom dorastajúci do výšky až 5 m. Rastie v suchých a skalnatých oblastiach okolo európskeho Stredomoria. Listy stromu masticha sú striedavé, kožovité, tmavo zelené a bývajú dlaňovito sperené, kvetenstvo je drobné.

Rastlina má veľmi aromatickú živicu, ktorá je zbieraná ako korenie najmä na južných ostrovoch Grécka pri Egejskom mori, kde ju nazývajú Chiovy slzy. Jedná sa o spočiatku tekutú surovinu, ktorá pri styku s chladnejším vzduchom tuhne a vytvára priehľadné slzy alebo bochníčky.

masticha Chios sa v surovej podobe používa ako prísada pri príprave pokrmov a sladkostí, k príprave liečiv, kozmetických prípravkov a parfumov.

Používa sa pri ústnej hygiene a prispieva k normálnej činnosti gastrointestinálneho traktu.

Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o ďalších účinkoch tejto rastliny na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch na internete či v literatúre.

Tradičné použitia:
Pre dospelého jedinca sa odporúča užívať 2-3 g kryštálikov mastichy Chios za deň. Vhodné je si dávku vložiť do úst, nechať zmäknúť a postupne začať hrýzť. Po nejakej dobe sa vytvorí tuhšie žuvačka. Pri žuvaní sa farba žltá mení na svetle bielu a nepriehľadnú.

Pred vložením do úst odporúčame vyskúšať tuhosť mastichy. Ak narazíte na čerstvý (mäkšie) kúsok, je vhodné ho nechať 1-2 dni mimo sáčok, aby utuhl. Masticha potom utvoria tuhšie žuvačku.

Surovina pre individuálne použitie