Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Lopúch väčší koreň 200 g

Lopúch väčší koreň 200 g

Lopúch väčší, lat. Arctium lappa, je vysoká dvojročná rastlina dorastajúca do výšky až 2,7 m. Predmetom zberu je koreň, ktorý je vretenovitý, šedohnedý, vnútri biely a niekedy siaha až do hĺbky 80 cm. Listy sú veľké, srdcovité, s dlhým stopkou, zospodu pokryté bielymi ...

4.81 €

Výrobca: Salvia Paradise


skladom 5+ kusov

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Lopúch väčší koreň 100 g

skladom 5+ kusov

2.88 €
2.59
Lopúch väčší koreň 1000 g

skladom 5+ kusov

20.27


 
4.81

Lopúch väčší , lat. Arctium lappa, je vysoká dvojročná rastlina dorastajúca do výšky až 2,7 m. Predmetom zberu je koreň, ktorý je vretenovitý, šedohnedý, vnútri biely a niekedy siaha až do hĺbky 80 cm. Listy sú veľké, srdcovité, s dlhým stopkou, zospodu pokryté bielymi chĺpkami. Kvety sú nápadné purpurovo červenej farby, niekedy ružovej, zoradené do úborov s priemerom 3-4 cm. Rastlina kvitne od júla do septembra.

Lopúch väčší prispieva k udržaniu normálneho zdravie pokožky a horných ciest dýchacích . Je tiež známe, že podporuje imunitný systém a udržiava normálne tráviace funkcie . Má vplyv na odvodňovanie organizmu a na zdravie i normálnu funkciu chrupaviek . Koreň pôsobí na hladinu glukózy v krvi a prispieva k čistenie krvi .

Vonkajšie použitie: Lopuchový odvar možné užívať k oplachom pre podporu rastu vlasov , na zle sa hojace rany, mastnú pleť, akné a vyrážky .

Tradičné použitia:
Dve čajové lyžičky lopúchového koreňa prelejeme 500 ml horúcej vody a necháme krátko povariť. Ďalším variantom je nechať koreň odmočiť v studenej vode cez noc a potom len ohriať. Popíjame počas dňa.

Upozornenie: Nenahrádza pestrú stravu. Ukladajte mimo dosahu detí. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie.

Na oplachy na vonkajšie použitie pripravíme odvar z 1-2 polievkových lyžíc koreňa na 500 ml vody. Povaríme a scedíme.

Doplnok stravy