Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Citronelová tráva - lemongrass 30 g

Citronelová tráva - lemongrass 30 g

Citronelová tráva je vytrvalá a statná rastlina vytvárajúce mohutné trsy, ktoré sa skladajú z dlhých, tenkých šedozelených listov, ktoré bývajú dlhé až 150 cm. Semená sa vytvárajú len vzácne, a preto sa citronelová tráva rozmnožuje prevažne vegetatívne. ...

1.48 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS269m30


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Citronelová tráva - lemongrass 50 g

skladom 5+ kusov

1.90
Citronelová tráva - lemongrass 1000 g

skladom 3 kusy

22.58


 
1.48

citronelový tráva je vytrvalá a statná rastlina vytvárajúce mohutné trsy, ktoré sa skladajú z dlhých, tenkých šedozelených listov, ktoré bývajú dlhé až 150 cm. Semená sa vytvárajú len vzácne, a preto sa citronelová tráva rozmnožuje prevažne vegetatívne.

Na území Slovenskej republiky ju možno vypestovať, má to ale mnohé obmedzenia. Odporúča sa pestovať ju ako prenosnú rastlinu. Celá rastlina má charakteristickú, veľmi intenzívnu citrónovú vôňu. Citronela je hojne využívaná v kuchyni ako korenie, namiesto citrónovej šťavy alebo ako súčasť čaju.

Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o účinkoch tejto rastliny na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch alebo v herbári.

Tradičné použitia:
citronelový trávu pridávame podľa chuti do pokrmov - tuhých jedál či čajov. Výborne sa hodí
k príprave osviežujúceho nápoja pre milovníkov citrónovej chuti a vône.

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu