Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Zľava 10%
Sladké drievko koreň 1000 g

Sladké drievko koreň 1000 g

Sladké drievko - Glycyrrhiza glabra je tradičný bylinou, ktorá je spomenutá už v prvom čínskom atlase rastlín datovanom 3 000 rokov p. N. L. Sladké drievko je typická svojou sladkou chuťou, ktorú väčšina ľudí pozná z čias detstva ako pendrek. Avšak pendrek obs ...

Ďalšie informácie >

16.36 €
14.72 €

14.72 €, zľava 10%, ušetríte 1.64 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS384m1000


skladom 5+ kusov

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 2 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Sladké drievko koreň 50 g

skladom 5+ kusov

1.6 €
1.44
Sladké drievko koreň 150 g

skladom 5+ kusov

4.06 €
3.65


 
14.72

Sladké drievko - Glycyrrhiza glabra je tradičný bylinou, ktorá je spomenutá už v prvom čínskom atlase rastlín datovanom 3 000 rokov pnl

Sladké drievko je typická svojou sladkou chuťou , ktorú väčšina ľudí pozná z čias detstva ako pendrek. Avšak pendrek obsahoval aj veľa anízu, takže toto prirovnanie nie je úplne presné. Isté je, že sladkého drievka je 50 × sladší ako repný cukor , tiež sa jej vďaka tejto vlastnosti prezýva sladké drevo . Jej prednosť je predovšetkým v tom, že sa hodí výborne do zmesí, pretože maskuje hocikedy nepríjemnú chuť niektorých bylín. Používa sa predovšetkým do zmesí žalúdočných a pri respiračných ťažkostiach. Podporuje zažívanie a zdravie tráviacej sústavy. Prispieva k normálnej činnosti močových a reprodukčných funkcií.


Sladké drievko podporuje zdravie dýchacieho systému , a to ako samotná, tak hlavne v zmesiach. Užívanie v oblasti respiračného zdravie popisujú ako tradičná čínska medicína, tak ajurvédska aj Hippokrates a tradične bola pre tieto účely používaná aj v našich krajinách. Ďalej je sladkého drievka doporučovaná pre podporu zdravia kĺbov .

Sladké drievko má vplyv na kardiovaskulárne zdravie , udržuje zdravie pleti . Reguluje energiu, podporuje prirodzenú obranyschopnosť - imunitný systém . Sladké drievko má účinky antioxidačné . Napomáha znižovať hmotnosť , je vhodná pri diétach. V neposlednom rade je sladkého drievka vhodná pre nastolenie duševného pokoja a k podpore nervového systému .

Upozornenie : Sladké drievko nie je vhodná pre diabetikov a osoby s vyšším krvným tlakom. Pre schopnosť zvyšovať krvný tlak sa neodporúča kardiakom, tehotným ženám a deťom.

Tradičné použitia: Jednu čajovú lyžičku koreňa vsypeme do 250 ml studenej vody a krátko povaríme, potom necháme 15 min. odstáť Pijeme 1-2 × denne.

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu