Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Kustovnica čínska výhonky 50 g

Kustovnica čínska výhonky 50 g

Kustovnica čínska, známa pod latinským názvom Lycium chinense, je ker dorastajúci výšky až troch metrov. Známe sú plody jasne červenej farby, ktoré sú považované za najhodnotnejšie ovocie planéty. Záujem však budí aj výhonky, ktoré sa zberajú z rastlín špeci ...

3.69 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS952m50


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 2 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Kustovnica čínska výhonky 250 g

skladom 5+ kusov

15.08
Kustovnica čínska výhonky 1000 g

skladom 5+ kusov

49.35


 
3.69

Kustovnica čínska, známa pod latinským názvom Lycium chinense, je ker dorastajúci výšky až troch metrov. Známe sú plody jasne červenej farby, ktoré sú považované za najhodnotnejšie ovocie planéty.

Záujem však budí aj výhonky, ktoré sa zberajú z rastlín špeciálne pestovaných výhradne na výrobu kvalitného čaju. Počas rastu sú zaštipovanie kvety - rastliny tak nedávajú všetku svoju energiu do rastu plodov, ale práve výhonkom. Úroda je veľmi malá, cca 1/20 váhy plodov. Z mladých výhonkov sa pripravuje chutný čaj jemnej trávové chuti a vône typickej pre kustovnicu . V Číne je tento čaj považovaný za výnimočnú delikatesu . Po použití možno výhonky samostatne zjesť alebo ich pridať do šalátu.

Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o účinkoch tejto rastliny na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch na internete či v literatúre.

Tradičné použitia:
Jednu čajovú lyžičku (3 g) sušených výhonkov prelejeme 300 ml horúcej vody s teplotou 85 ° C a lúhujeme 3-5 min. Potom scedíme a podávame - možno nechať v hrnčeku až do vypitie. Možno pripraviť dva nálevy. S každým ďalším nálevom predlžujeme dobu lúhovania o 2 min. S dobou lúhovania doporučujeme experimentovať.

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu