Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Kozlík lekársky koreň 1000 g

Kozlík lekársky koreň 1000 g

Kozlík lekársky je trváca bylina 0,5-1,5 m vysoká. Je rozšírený v celom miernom pásme severnej pologule, vyskytuje sa od nížin do hôr na vlhkých pôdach, v priekopách, na pramenisku, v záplavových lužných lesoch, vo vlhkých krovinách s porastmi jelšou a vŕb ...

20.48 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS230m1000


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Kozlík lekársky koreň 70 g

skladom 5+ kusov

2.51
Kozlík lekársky koreň 250 g

skladom 5+ kusov

6.69


 
20.48

Kozlík lekársky je trváca bylina 0,5-1,5 m vysoká. Je rozšírený v celom miernom pásme severnej pologule, vyskytuje sa od nížin do hôr na vlhkých pôdach, v priekopách, na pramenisku, v záplavových lužných lesoch, vo vlhkých krovinách s porastmi jelšou a vŕb a okolo vodných tokov.

Použitie: Valeriány bolo vždy užívané najmä vo stresových situáciách . Prináša pokojný a zdravý spánok . Okrem týchto základných predností má dobrý vplyv na kardiovaskulárny systém a krvný tlak . Podporuje a posilňuje správnu funkciu tráviacej sústavy. Neopomenuteľné je vplyv valeriány lekárskej na kognitívne funkcie, ktoré podporuje . Kognitívne čiže poznávacie funkcie majú úplne zásadný vplyv na našu schopnosť koncentrovať sa, schopnosť chápať informácie, premýšľať a reprodukovať naše myšlienky rečou.

Kozlík lekársky - Valerián p odporuje zdravie srdca a upevňuje duševné zdravie, podporuje relaxáciu.

Kozlík je známy ako tradičná bylina už od staroveku. Rímsky polyhistor Plínius starší nazýval valeriána nardus gallica, čo sa dá voľne preložiť ako vonná bylina rastúca na severe rímskej ríše. Okrem iného sa používal aj ako ochranný prostriedok proti očarovanie. V ľudovej povere mal valeriána schopnosť odolávať úkladom všetkých nečistých síl. Čarodejnica vraj neznášali jeho prenikavú vôňu a vždy sa mu radšej vyhli. Zväzoček valeriány zavesený nad dverami sa dával sám do pohybu, prekročila ak prah osoba nehodná. Kozlík v lôžku rodičky zaháňal zlých duchov, ktorí mohli ublížiť novorodencovi. Podzemok valeriány polámanie na prach a podaný v čašu vína získaval lásku osoby, ktorá ju vypila. Hodil Ak karbaník pri hre pod stôl valeriány koreň zabalený v šatke, padala mu priaznivá karta a mal zabezpečenú výhru. Kozlík sa dával tiež do pitia kravám po otelení, aby na ne nemali čarodejnice zlé moci.

Tradičné použitia: Jednu čajovú lyžičku sušeného koreňa valeriány lekárskej zalejeme 250 ml vriacej vody, prikryjeme a necháme lúhovať do vychladnutia na izbovú teplotu. Pijeme vždy vlažnej 2 × denne.

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu