Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Kostihoj lekársky koreň 150 g

Kostihoj lekársky koreň 150 g

Koreň kostihoja lekárskeho je spracovávaný v potravinárskom štandardu, avšak podľa vyhlášky č. 58/2018 Zb. nesmie byť kostihoj lekársky použitý ako potravina či doplnok stravy. Salvia Paradise® dodáva kostihoj iba ako surovinu na vonkajšie použitie a k ďa ...

3.57 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS1604m150


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 4 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Kostihoj lekársky koreň 300 g

skladom 5+ kusov

7.03
Kostihoj lekársky koreň 1000 g

skladom 5+ kusov

22.76


 
3.57

Koreň kostihoja lekárskeho je spracovávaný v potravinárskom štandardu, avšak podľa vyhlášky č. 58/2018 Zb. nesmie byť kostihoj lekársky použitý ako potravina či doplnok stravy. Salvia Paradise® dodáva kostihoj iba ako surovinu na vonkajšie použitie a na ďalšie spracovanie (napr. V kozmetike).

Kostihoj lekársky (lat. Symphytum officinale) je trváca bylina dorastajúca do výšky až 100 cm. Patrí do čeľade Boraginaceae - brutnákovité. Striedavé, jemne chlpaté, vajcovito kopijovité listy sú usadené na priame lodyze, ktorá sa v hornej časti bohato konárov. Kvetenstvo je sfarbené od červenkasté do fialovej farby, výnimočne sa možno stretnúť s bielou či ružovou. Kvitne od mája do júla. Rastline vyhovuje vlhkejšie prostredie s hlinitou, až ílovitú pôdou. Najčastejšie ju nachádzame u potokov i brehov riek, na mokrých lúkach či v lesoch. Predmetom zberu je koreň, ktorý sa užíva zvonka.

Vonkajšie použitie: Na boľavé kĺby a kosti.