Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Žihľava dvojdomá list 40 g

Žihľava dvojdomá list 40 g

Žihľava dvojdomá (lat. Urtica dioica) je veľmi známa a pomerne rozšírená rastlina dorastajúca do výšky až 150 cm. Využiteľná je celá rastlina vrátane koreňov. Salvia Paradise® dodáva list žihľavy, ktorý je vo fytoterapii odporúčaný pre podporu funkcie obličiek ...

1.58 €

Výrobca: Salvia Paradise


skladom 5+ kusov

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Žihľava dvojdomá list 15 g

skladom 5+ kusov

1.09
Žihľava dvojdomá list 1000 g

skladom 5+ kusov

14.67


 
1.58

Žihľava dvojdomá (lat. Urtica dioica) je veľmi známa a pomerne rozšírená rastlina dorastajúca do výšky až 150 cm. Využiteľná je celá rastlina vrátane koreňov.

Salvia Paradise® dodáva list žihľavy, ktorý je vo fytoterapii doporučovaný pre podporu funkcie obličiek a renálna eliminácia - vylučovanie vody z organizmu . Je vhodný pre jedincov trpiaci pocitom tzv. ťažkých nôh , od ktorého uľavuje a zároveň podporuje žilovej zdravie . Žihľava prispieva k normálnej činnosti kardiovaskulárneho systému , prostaty a má vplyv na prirodzené zdravie kostí, vlasov a nechtov . Ďalej osviežuje telo, podporuje vitalitu a energiu .

Žihľava dvojdomá prispieva k udržaniu normálnych funkcií respiračného zdravie , je vhodná pre celkové osvieženie tela. Blahodarné účinky boli zaznamenané na normálnu funkcie kože , u ktorej udržuje jej prirodzený vzhľad a zdravie. Žihľava je vhodná pri boji s lupinami (veľmi známe sú oplachy vlasov či žihľavové šampóny), hojí rany a prispieva k udržaniu normálneho zdravie kĺbového aparátu . Podporuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu - imunitný systém , obsahuje minerály, železo.

Tradičné použitia:
Jednu vrchovatú čajovú lyžičku sušenej žihľavy prelejeme 250 ml horúcej vody a krátko lúhujeme, potom scedíme a pijeme. Užívame 3 × denne pred jedlom, nesladíme. Z dôvodu veľkej pôsobnosti na obličky sa neodporúča užívať dlhšie ako dva týždne.

K oplachom vlasov použijeme päť hrstí sušiny, ktoré v 2,5 l vody privedieme k varu a päť minút povaríme, potom scedíme.

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu