Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Alchemilka vňať 50 g

Alchemilka vňať 50 g

Alchemilka je u nás hojne rastúce trváca bylina. Typický je tvar listu alchemilky, odtiaľ pramení aj jeden z ľudových názvov - "husí nôžka". V úžľabí listu potom môžeme najmä po ránu nájsť kvapku rannej rosy, ktorá bola v minulosti považovaná za magickú a vyu ...

1.86 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS1004m50


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Alchemilka vňať 100 g

skladom 5+ kusov

3.34
Alchemilka vňať 1000 g

skladom 5+ kusov

22.38


 
1.86

Alchemilka je u nás hojne rastúce trváca bylina. Typický je tvar listu alchemilky, odtiaľ pramení aj jeden z ľudových názvov - "husí nôžka". V úžľabí listu potom môžeme najmä po ránu nájsť kvapku rannej rosy, ktorá bola v minulosti považovaná za magickú a využívala sa k hľadaniu kameňa mudrcov. Nebeská rosa, ako sa kvapkám tiež prezývali, slúžila aj ako magická pleťová voda.

Alchemilka poznáme pod mnohými názvami: lat. Alchemilla vulgaris, ďalej kondolík, Alchemilka, rosička alebo tiež ženský plášť. Posledný názov naznačuje, že bylinka je zasvätená najmä ženám. Známy švajčiarsky liečiteľ Künzel aj český uznávaný liečiteľ JA Zentrich stáli za názorom, že alchemilka je jednou z najprínosnejších bylín pre ženy vôbec .

Alchemilka obyčajná pomáha udržiavať celkové zdravie , podporuje svalstvo , prispieva k normálnym funkciám respiračného zdravie, osviežuje telo . Je veľmi vhodný pre ženy , je nápomocný pre udržanie predmenštruačného komfortu . Alchemilka obyčajná blahodarne pôsobí na cievny a žilovej zdravie, napomáha od pocitu ťažkých nôh .

Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o účinkoch tejto byliny na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch alebo v herbári.

Užívanou častí alchemilky je vňať a listy.

Tradičné použitia: Jednu polievkovú lyžicu sušenej byliny zalejeme 250 ml vriacej vody. Necháme 10 minút vylúhovať, scedíme a môžeme piť. Užívame 1-4 šálky denne.

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu