Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Kokotice čínska - semeno 70 g

Kokotice čínska - semeno 70 g

Kokotice čínska, ľudovo TU SI ZI, je využívaná v tradičnej čínskej medicíne po dlhú dobu. Kokotice je parazitická rastlina, ktorá sa ovíja okolo iných rastlín. Tie potom využíva k svojej výžive. Sama nemá chlorofyl, a nie je tak schopná fotosyntézy. Ako para ...

7.39 €

Výrobca: Salvia Paradise


skladom 1 kus

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí


 
7.39

kokotice čínska, ľudovo TU SI ZI , je využívaná v tradičnej čínskej medicíne po dlhú dobu.

kokotice je parazitická rastlina, ktorá sa ovíja okolo iných rastlín. Tie potom využíva k svojej výžive. Sama nemá chlorofyl, a nie je tak schopná fotosyntézy. Ako parazitická môže byť pre ostatných rastliny nebezpečná, avšak v starej Číne sa naučili využívať pozitív tejto rastliny a zaradili ju do svojich herbárov. Užívanou častí kokotice sú malá guľatá semienka , ktorých kokotice ukrýva vo svojich kapsulách veľké množstvo.

Keďže kokotice nie je v Európe príliš známou rastlinou a jej používanie nie je hojne rozšírené, žiadna spoločnosť nepodala návrh na uznanie niektorého zo zdravotných tvrdení, pre ktoré je kokotice tradične používaná, a podľa nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 teda nesmieme o týchto zdravotných prínosoch informovať. Viac informácií nájdete v herbári.

Užívanie: 1 × denne 6 g (dve vrchovaté čajové lyžičky) dáme do 200 ml studenej vody a cca 15 min. varíme (v prípade potreby dolejeme vodu).

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu