Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zdarma zbývá  
Kokotice čínska - semeno 70 g

Kokotice čínska - semeno 70 g

Kokotice čínska, ľudovo TU SI ZI, je využívaná v tradičnej čínskej medicíne po dlhú dobu. Kokotice je parazitická rastlina, ktorá sa ovíja okolo iných rastlín. Tie potom využíva k svojej výžive. Sama nemá chlorofyl, a nie je tak schopná fotosyntézy. Ako para ...

Ďalšie informácie >

7.60 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS455m70


skladom 5+ kusov

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 2 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Kokotice čínska - semeno 250 g

skladom 5+ kusov

26.04
Kokotice čínska - semeno 1000 g

skladom 4 kusy

97.41


 
7.60

kokotice čínska, ľudovo TU SI ZI , je využívaná v tradičnej čínskej medicíne po dlhú dobu.

kokotice je parazitická rastlina, ktorá sa ovíja okolo iných rastlín. Tie potom využíva k svojej výžive. Sama nemá chlorofyl, a nie je tak schopná fotosyntézy. Ako parazitická môže byť pre ostatných rastliny nebezpečná, avšak v starej Číne sa naučili využívať pozitív tejto rastliny a zaradili ju do svojich herbárov. Užívanou častí kokotice sú malá guľatá semienka , ktorých kokotice ukrýva vo svojich kapsulách veľké množstvo.

Keďže kokotice nie je v Európe príliš známou rastlinou a jej používanie nie je hojne rozšírené, žiadna spoločnosť nepodala návrh na uznanie niektorého zo zdravotných tvrdení, pre ktoré je kokotice tradične používaná, a podľa nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 teda nesmieme o týchto zdravotných prínosoch informovať. Viac informácií nájdete v herbári.

Užívanie: 1 × denne 6 g (dve vrchovaté čajové lyžičky) dáme do 200 ml studenej vody a cca 15 min. varíme (v prípade potreby dolejeme vodu).

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu