Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Zľava 10%
Karkade - sudánsky ibištek 1000 g

Karkade - sudánsky ibištek 1000 g

Karkade je druh velkokvětého ibišteka, z ktorého sú užívané iba kvety. Rovnaký názov má egyptský národný čaj, ktorý sa vyznačuje silným typickou arómou a kyslastú osviežujúcou chuťou. V Arábii býva väčšinou dosladzované cukrom. Sušené kvety karkade pripravené v ...

Ďalšie informácie >

20.74 €
18.67 €

18.67 €, zľava 10%, ušetríte 2.07 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS259m1000


skladom 5+ kusov

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 2 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Karkade - sudánsky ibištek 100 g

skladom 5+ kusov

3.01 €
2.71
Karkade - sudánsky ibištek 50 g

skladom 5+ kusov

1.77 €
1.59


 
18.67

Karkade je druh velkokvětého ibišteka, z ktorého sú užívané iba kvety. Rovnaký názov má egyptský národný čaj, ktorý sa vyznačuje silným typickou arómou a kyslastou osviežujúcou chuťou . V Arábii býva väčšinou dosladzované cukrom. Sušené kvety karkade pripravené v náleve sú vynikajúcim nápojom na osvieženie a zahnanie smädu . Hotové karkade vyzerá ako pohár plný krvi - vďaka sýto červenej farbe. Zaujímavosťou je, že ak hotové karkade vlejeme do studenej vody, zmodrie.

Užívaním karkade dosiahneme celkového osvieženie tela < / strong>. Hrá úlohu v odvodnenie organizmu . Zadržiavanie vody v organizme je dnes spôsobené rôznymi aspektmi, napr. Príjmom mnohých solí z potravy. Dôležitá je teda podpora obličkového vylučovania. Karkade napomáha od pocitu tzv. ťažkých nôh , prispieva k normálnemu žilovému a cievnemu zdravie , podporuje krvný obeh.

Príprava: Jednu polievkovú lyžicu sušených kvetov karkade zalejeme 500 ml horúcej vody a necháme 5-10 min. lúhovať, podľa požadovanej chuti. Nálev možno popíjať studený aj teplý, možno dosladiť medom či cukrom.

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu