Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Ďatelina lúčna kvet 30 g

Ďatelina lúčna kvet 30 g

Ďatelina lúčna kvet - Trifolium pratense Ďatelina lúčna (lat. Trifolium pratense) je trváca rastlina dorastajúca do výšky až 10 cm. Niekedy sa nazýva ako ďatelina červený, čo je zlý preklad z cudzích názvov. Pôvodom je z Európy a priľahlých častí Afriky a Ázie. V ...

2.36 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS1519m30


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 2 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Ďatelina lúčna kvet 15 g

skladom 5+ kusov

1.45
Ďatelina lúčna kvet 1000 g

skladom 1 kus

33.82


 
2.36

Ďatelina lúčna kvet - Trifolium pratense

Ďatelina lúčna (lat. Trifolium pratense) je trváca rastlina dorastajúca do výšky až 10 cm. Niekedy sa nazýva ako ďatelina červený, čo je zlý preklad z cudzích názvov. Pôvodom je z Európy a priľahlých častí Afriky a Ázie. V Českej republike sa začal pestovať v 19. storočí, dnes je ozdobou každej rozkvitnutej lúky vo všetkých nadmorských výškach.

fytoterapeutickej využiteľnú časťou sú kvety ďateliny, ktoré sa zbierajú od mája do októbra . Ďatelina lúčna prispieva k udržaniu normálnych funkciou srdca - podporuje kardiovaskulárne zdravie a pôsobí na krvný tlak . Má blahodárny vplyv na zdravie kostí a je odporúčaný ženám v období menopauzy .

Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES ) č. 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o účinkoch tejto rastliny na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch alebo v herbári .

Tradičné použitia:
Jednu vrchovatú polievkovú lyžicu sušených kvetov prelejeme 750 ml horúcej vody a necháme odstáť. Takto pripravený nálev rozdelíme do troch dávok, ktoré užijeme počas dňa. Je vhodný na dlhodobé užívanie či ako prísada do čajových zmesí.

Upozornenie: Neslúži ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Ukladajte na bezpečnom mieste mimo dosahu detí.

Doplnok stravy