Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Jarabina vtáčia plod 100 g

Jarabina vtáčia plod 100 g

Jarabina vtáčia čiže obyčajný (lat. Sorbus aucuparia) je rastlina dorastajúca bežnej výšky päť metrov. Vyskytuje sa v Európe, ale aj v severozápadnej Ázii. V Českej republike sa s ním stretávame u poľných ciest, ciest a na okrajoch lesov. Jarabina vtáčia je považovaný za ...

2.62 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS1505m100


skladom 4 kusy


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí


 
2.62

Jarabina vtáčia čiže obyčajný (lat. Sorbus aucuparia) je rastlina dorastajúca bežnej výšky päť metrov. Vyskytuje sa v Európe, ale aj v severozápadnej Ázii. V Českej republike sa s ním stretávame u poľných ciest, ciest a na okrajoch lesov. Jarabina vtáčia je považovaný za okrasnú rastlinu. Poznáme ho tiež pod ľudovým názvom jarabina. Kvitne na jar bielymi kvetmi pripomínajúcimi baza čierna. Predmetom zberu sú oranžové až červené plody, ktoré dozrievajú na prelome augusta a septembra. Veľmi obľúbené sú aj u vtákov, ktorí napomáhajú jeho rozširovanie.

Jarabina vtáčia sa vo fytoterapii používa k podpore imunity a na zníženie stresu a vypätia . Je známe, že plody žeriavu osviežujú telo.

Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o ďalších účinkoch týchto plodov na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch alebo v herbári.

Tradičné použitia:
Jednu až dve polievkové lyžice prelejeme 750 ml studenej vody a privedieme k varu. Na miernom ohni povaríme 3 min. a necháme pod pokrievkou odstáť 10 min. Takto pripravený odvar rozdelíme do troch dávok, ktoré vypijeme počas dňa.

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu