Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Jazmín kvet 30 g

Jazmín kvet 30 g

Jazmín je veľmi živá, rýchlo rastúce ovíjavá a opadavá liana alebo krík, má ostré zašpicatené listy a hviezdicovité zhluky bielych alebo ružových kvetov. Kvety sú veľmi aromatické, najviac si čerstvé vône užívame zjari alebo na začiatku leta, kedy sa púčiky ...

1.86 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS252m30


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Jazmín kvet 1000 g

skladom 3 kusy

26.97


 
1.86

Jazmín je veľmi živá, rýchlo rastúce ovíjavá a opadavá liana alebo krík, má ostré zašpicatené listy a hviezdicovité zhluky bielych alebo ružových kvetov. Kvety sú veľmi aromatické, najviac si čerstvé vône užívame zjari alebo na začiatku leta, kedy sa púčiky rozvíjajú v krásne kvety.

Sušený jazmín je klasickou súčasťou čajových i bylinných zmesí. Zvlášť v kombinácii so zeleným čajom vynikne jeho pravá podstata. Jazmínového aróma sa často využíva aj pri aromaterapia, kúpeľoch či pri výrobe parfumov .

Uvádza sa, že jazmínová vôňa pohladí dušu aj myseľ.

Kvety uvoľňujú vonné silice po súmraku, z toho dôvodu sú kvety zbierané v noci ešte pred svitaním. Zrejme odtiaľ pramení indický názov pre jazmín - "kráľovná noci". Zo zozbieraných kvetov jazmínu je získavaný veľmi drahý olej.

Vonkajšie použitie: Jazmín je často používaný aj v dermatológii. Pôsobí antisepticky a protizápalovo. Odvar z kvetov sa teda používa na omývanie napadnutej kože.

Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o účinkoch tejto rastliny na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch či v herbári.

Tradičné použitia:
Jazmínový čaj sa pripravuje podľa chuti, a to z 1-3 lyžičiek sušeného kvetu, ktoré zalejeme
300-500 ml horúcej vody. Pri kombinácii so zeleným čajom je vhodné zaliať zmes vodou
o teplote 75-80 ° C. Lúhujeme cca 3 min., Po zliatie sa pred popíjaním doporučuje čo najdlhšie vychutnávať vôňu, značne to podporí chuťový zážitok.

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu