Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Horec žltý koreň 1000 g

Horec žltý koreň 1000 g

Horec podporia vaše trávenie a chuť k jedlu. Horec žltý (lat. Gentiana lutea) používali na podporu chuti do jedla už starí Egypťania, Gréci aj Rimania. Horec, inak nazývaný horec, sa taktiež využíval pri tráviacich ťažkostiach. Najmä v stredoveku sa stala r ...

49.35 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS597m1000


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Horec žltý koreň 50 g

skladom 5+ kusov

3.00
Horec žltý koreň 200 g

skladom 5+ kusov

10.22


 
49.35

Horec podporí vaše trávenie a chuť k jedlu.

Horec žltý (lat. Gentiana lutea) používali k podpore chuti do jedla už starí Egypťania, Gréci aj Rimania. Horec, inak nazývaný horec, sa taktiež využíval pri tráviacich ťažkostiach . Najmä v stredoveku sa stala rastlina veľmi populárny, pretože je oveľa šetrnejší a nedráždi toľko čreva ako iné byliny podporujúce trávenie. Horec je často pridávaný do rôznych likérov, vermútu a iných alkoholických nápojov na podporu trávenia .

V Nemecku je horec schválený ako liečebný prostriedok pri strate chuti do jedla a zažívacích ťažkostiach . Má celkový posilňujúci vplyv na organizmus, pomáha telu správne fungovať.

Tradičné použitie: Odvar pripravíme z jednej lyžičky koreňa na 500 ml. Privedieme ho k varu a varíme 30 min. Pre horkú chuť sa odporúča pridať med. Výborne sa hodí na prípravu tinktúry.

Upozornenie: Nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy a ľudí trpiacich na vysoký krvný tlak. < p> Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu