Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zdarma zbývá  
Zľava 6%
Hloh obyčajný plod 1000 g

Hloh obyčajný plod 1000 g

Hloh obyčajný (lat. Crataegus laevigata syn. Oxyacantha) je opadavá listnatá drevina, označovaná ako ker alebo malý strom, dorastajúci do výšky až ôsmich metrov. Domovinou mu je Európa a severná Afrika. Kvetenstvo v podobe chocholíky je biele, vyznačuje sa veľmi ...

Ďalšie informácie >

13.33 €
12.53 €

12.53 €, zľava 6%, ušetríte 0.80 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS1504m1000


skladom 5+ kusov

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Hloh obyčajný plod 100 g

skladom 5+ kusov

1.97 €
1.85
Hloh obyčajný plod 250 g

skladom 5+ kusov

4.54 €
4.27


 
12.53

Hloh obyčajný (lat. Crataegus laevigata syn. Oxyacantha) je opadavá listnatá drevina, označovaná ako ker alebo malý strom, dorastajúci do výšky až ôsmich metrov. Domovinou mu je Európa a severná Afrika. Kvetenstvo v podobe chocholíky je biele, vyznačuje sa veľmi silnou aromatickou vôňou. Predmetom zberu sú kvety a plody.

Hloh obyčajný pôsobí predovšetkým na srdce a krvný obeh . Jeho priaznivé účinky boli zaznamenané najmä pri dlhodobom užívaní staršími ľuďmi postihnutými "srdcovou slabosťou". Pomáha udržiavať zdravé srdce a cievny systém . Má vplyv na krvný tlak , obehové a nervové funkcie . Správne prekrvenie a zdravý cievny systém ďalej pôsobí na mozog , teda i pamäť . Dlhodobé užívanie má relaxačné účinky , ktoré prispejú k dosiahnutiu zdravého spánku .

Tradičné použitia:
Pripravujeme formou odvaru zmiešaním jednej až dvoch polievkových lyžíc s 500 ml studenej vody. Privedieme k varu a na miernom ohni ponecháme 10 min. Takto pripravený odvar rozdelíme do dvoch dávok, ktoré vypijeme počas dňa.

Upozornenie: Nenahrádza pestrú stravu. Ukladajte mimo dosahu detí. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie.

Doplnok stravy