Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Rumanček pravý kvet 70 g

Rumanček pravý kvet 70 g

Harmanček pravý, ľudovo známy tiež ako Rumánek či chamomilka, je jednoročná bylina dorastajúca do výšky až 50 cm. Vyskytuje sa najčastejšie na poliach medzi obilím či rumoviskách. Býva tiež zamieňaný za harmanček rímsky alebo ruman roľný, od ktorých sa pozná podľa žl ...

3.38 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS1507m70


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Rumanček pravý kvet 30 g

skladom 5+ kusov

1.71
Rumanček pravý kvet 1000 g

skladom 5+ kusov

25.44


 
3.38

Harmanček pravý, ľudovo známy tiež ako Rumánek či chamomilka, je jednoročná bylina dorastajúca do výšky až 50 cm. Vyskytuje sa najčastejšie na poliach medzi obilím či rumoviskách. Býva tiež zamieňaný za harmanček rímsky alebo ruman roľný, od ktorých sa pozná podľa žltého vyklenutého stredu kvetov charakteristickej intenzívna vôňa, ktorá je zapríčinená obsahom silíc.

fytoterapeutickej časťou sú kvety , ktoré sa zbierajú od júna do augusta. Harmanček pravý prispieva k udržaniu normálneho respiračného zdravie. Podporuje relaxáciu, spánok, duševnú pohodu a pozitívnu náladu. Má vplyv na prirodzenú obranyschopnosť organizmu (imunitný systém) a pôsobí ako antioxidant . Harmanček sa odporúča pre udržanie tráviaceho komfortu , má vplyv na metabolizmus tukov a napomáha k zdravej pokožke .

Tradičné použitia:
Jednu čajovú lyžičku sušených kvetov prelejeme 200-250 ml vriacej vody a necháme 15 min. odstáť pod pokrievkou. Potom scedíme a takto pripravený čaj užívame 3 × denne. Nálev pripravujeme vždy čerstvý, nerobíme si ho do zásoby na celý deň vzhľadom k těkajícím siliciam.

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu