Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Hercampuri 1000 g

Hercampuri 1000 g

Hercampuri, bylina z peruánskych Ánd, známa pod názvom Tej amargo, patrí k základným bylinám používaným v Peru. Názov Hercampuri pochádza z pôvodného slova "Hjircan pureck" - to dá preložiť ako "ten, ktorý chodí od dediny k dedine". Jedná sa o narážku n ...

45.93 €

Výrobca: Salvia Paradise


skladom 5+ kusov

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí


 
45.93

Hercampuri, bylina z peruánskych Ánd, známa pod názvom Tej amargo, patrí k základným bylinám používaným v Peru.

Názov Hercampuri pochádza z pôvodného slova "Hjircan pureck" - to dá preložiť ako "ten, ktorý chodia od dediny k dedine ". Jedná sa o narážku na lekára alebo skôr bylinkárov putujúci s batohu, vybral bylín, ktorí liečia prostredníctvom fytoterapie.

Keďže Hercampuri nie je v Európe príliš známou rastlinou a jej užívanie nie je hojne rozšírené, žiadna spoločnosť nepodala návrh na uznanie niektorého zo zdravotných tvrdení, pre ktoré je Hercampuri tradične používané. Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 teda nesmieme o zdravotných účinkoch na ľudský organizmus informovať. Viac informácií nájdete v herbári.

Dávkovanie a spôsob prípravy : Jednu lyžičku sušeného Hercampuri zalejeme jedným litrom studenej vody, necháme povariť 5 minút a scedíme. Pijeme 3 × denne pohár (cca 200 ml) odvaru, ktorý je farby sýto žltej, chuti zvieravé.

Upozornenie: Neprekročiť odporúčané denné dávkovanie. Neodporúča sa tehotným a dojčiacim ženám, deťom do 3 rokov a ľuďom s vredovým ochorením žalúdka. Neodporúča sa pri žalúdočných vredoch.

Krajina pôvodu: Peru

Surovina na prípravu bylinkového čaju