Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Henna mehendi tradičné tetovanie na telo a farba na vlasy 400 g

Henna mehendi tradičné tetovanie na telo a farba na vlasy 400 g

Henovník biely čiže henna biela (lat. Lawsonia inermis) je rastlina dorastajúca do výšky až 6 metrov. Pochádza z Afriky, severnej Oceánie a južnej Ázie. Ide o jedno z najstarších prírodných farbív na svete. Predmetom zberu sú mladé listy henovníku, ktoré ...

15.17 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS1542


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 5 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Henna mehendi tradičné tetovanie na telo a farba na vlasy 150 g

skladom 5+ kusov

6.43


 
15.17

Henovník biely čiže henna biela (lat. Lawsonia inermis) je rastlina dorastajúca do výšky až 6 metrov. Pochádza z Afriky, severnej Oceánie a južnej Ázie. Jedná sa o jedno z najstarších prírodných farbív na svete.

Predmetom zberu sú mladé listy henovníku, ktoré sa po usušení rozomelú na jemný prášok. Iba mladé lístky majú vysoký obsah látky zvanej lawson , ktoré vďačíme za farbivosť.

Henna od Salvia Paradise® je vhodná ako 100% prírodný tetovanie na celé telo a farba na vlasy. Je vyrobená iba z mladých lístkov rastliny Lawsonia inermis a neobsahuje žiadne aditíva.

Dodáva vlasom lesk, silu, dokáže ich zafarbiť a pomáha pri kožných problémoch . Je veľmi vhodná aj pre podporu kvality nechtov. Sýtosť farby je závislá od odtieňa pokožky či farbe vlasov. Najlepší efekt je dosiahnutý na dlaniach, chrbte ruky a chrbta nohy , menej potom na tvári a zvyšku tela.

Spôsob prípravy:
Pred použitím si miesto na pokožke, ktoré chcete dekorovať, umyte, odmastite a usušte. Hennu k dekorovanie pripravíte zmiešaním esenciálneho oleja (tea tree, eukalyptový) a prášku henny v pomere 1: 10, následne pridávajte vodu, aby ste získali konzistenciu pasty. Napr. na 5 g henny pridajte 0,5 g tea tree oleja a 11 g vody.
Esenciálny olej zaistí dobrú vstrebateľnosť a sýtu farbu, voda určuje hustotu pasty, s ktorou budete zdobiť. Rozmiešanú hennu dajte do zdobiaceho vrecka či obyčajného vrecka, ktorému odstrihnite roh, tadiaľ potom hennu vytláčajte. Nanesená henna by mala vplyvom gravitácie na kožu vytvoriť polkruh (známka dostatočnú hustotu). Čím dlhšie bude henna na pokožke schnúť, tým viac sa do pokožky prepíšu . Akonáhle zaschne, môžete ju odrolit.

Farbenie vlasov: Na dlhej, stredne husté vlasy je potrebné cca 100 g prášku henny. Toto množstvo sa rozriedi horúcou vodou či bylinným čajom na jemnú pastu. Pred aplikáciou vlasy navlhčíme a po aplikácii je zabalíme do igelitu, ktorý následne zafixujeme uterákom či čiapkou. Odporúčame nechať pracovať 4 hodiny, potom zmyjeme.

Zloženie: 100% Lawsonia inermis

Surovina pre individuálne použitie