Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Gymnema lesné list 50 g

Gymnema lesné list 50 g

Gymnema lesné (lat. Gymnema sylvestre) je liana dorastajúca dĺžky až 8 m. Domovinou jej je India, kde je známa viac ako 2 000 rokov ako súčasť tradičnej Ajurvédske medicíny. Predné miesto zaujíma medzi indickými bylinami, kde je nazývaná gur - mar, čo možno pr ...

3.76 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS1595m50


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 5 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Gymnema lesné list 25 g

skladom 5+ kusov

2.24
Gymnema lesné list 1000 g

skladom 5+ kusov

49.39


 
3.76

Gymnema lesné (lat. Gymnema sylvestre) je liana dorastajúca dĺžky až 8 m. Domovinou jej je India, kde je známa viac ako 2 000 rokov ako súčasť tradičnej Ajurvédske medicíny. Predné miesto zaujíma medzi indickými bylinami, kde je nazývaná gur - mar , čo sa dá preložiť ako zabíjač cukru. Hlavnou obsahovou látkou Gymnema lesná je peptid (gurmarin). Zbernú časťou pre fytoterapeutickej účely je list, ktorý sa užíva vnútorne formou odvaru.

Gymnema lesné prispieva na udržanie normálnej hladiny cukru v krvi , podporuje metabolizmus glukózy a tukov . Ovplyvňuje chuť k jedlu a je doporučovaná pre kontrolu telesnej hmotnosti .

Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o ďalších účinkoch tejto rastliny na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch na internete či v literatúre.

Tradičné použitia:
Jednu vrchovatú čajovú lyžičku sušených listov prelejeme 200 ml vriacej vody. Necháme odstáť 10 min., Potom scedíme a podávame teplé. Takto pripravený nálev užívame 2-3 × denne.

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu