Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Guarana plod celý 1000 g

Guarana plod celý 1000 g

Guaranové semeno celé nie je na našom trhu príliš bežné. Užíva sa tradične celé žuvaním. Vďaka tomu sa účinné látky vstrebávajú už cez sliznice a nástup účinku je oveľa rýchlejší, avšak semeno je veľmi tvrdé a musí sa nechať v ústach napučať. Všeobecne ...

26.58 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS315m1000


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Guarana plod celý 50 g

skladom 5+ kusov

2.36
Guarana plod celý 250 g

skladom 5+ kusov

9.20


 
26.58

guaranové semeno celé nie je na našom trhu príliš bežné. Užíva sa tradične celé žuvaním. Vďaka tomu sa účinné látky vstrebávajú už cez sliznice a nástup účinku je oveľa rýchlejší, avšak semeno je veľmi tvrdé a musí sa nechať v ústach napučať. Všeobecne odporúčame užívať už semeno namletej, ktoré sa dá miešať s rôznymi pochutinami a zvyšovať tak ich hodnotu.

Guarana Salvia Paradise® je len šetrne sušená za konvenčných teplôt, nie pražené. Zachováva si tak viac prospešných látok.

Guarana - Paullinia cupana (paulínia nápojová) patrí medzi najsilnejšie legálne stimulanty. Je nenávyková a veľmi šetrná. Účinky guarany spoznali už pred stáročiami rôzne amazonskej kmene indiánov a využívali ju tiež s ostatnými bylinami pre podporu koncentrácie a doplnenie energie pri love či bojových výpravách.

Celé semeno obsahuje približne 4% kofeínu , čo je takmer 2 × toľko, než obsahuje káva. Navyše vďaka obsahu teofylínu a teobromínu pôsobí oveľa dlhšie (až 5 hodín) a účinok nie je tak agresívny.

Guarana podporuje fyzickú aj psychickú vitalitu človeka. Už domorodé indiánske kmene Južnej Ameriky vedeli, že do boja sa bez guarany nevydáva. Dodáva energiu v dobách únavy a napätia. Guarana má vplyv na metabolizmus tukov, ovplyvňuje a napomáha normalizovať hmotnosť. Je veľmi účinná pri redukčných diétach. Podľa našich skúseností ľudia pociťujú pri užívaní guarany väčší pocit sýtosti a teda menšiu potrebu dopĺňania energie nevhodnými potravinami obsahujúcimi tzv. Rýchle cukry. Je pomocníkom, ktorý nám pomáha udržiavať našu hmotnosť pod kontrolou .

Guarana - Paulinia cupana obsahuje kofeín, ktorý pomáha zvýšiť bdelosť a zlepšiť koncentráciu. Guarana podporuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu , podáva sa i ako digestív po jedle.

Tradičné použitie: guaranové semeno celé sa užíva tradične žuvaním, vďaka tomu sa účinné látky vstrebávajú už cez sliznice a nástup účinku je oveľa rýchlejší. Semeno je však veľmi tvrdé a musí sa nechať v ústach napučať. Iná možnosť je v mažiari nadrviť a podľa požadovaného účinku rozmiešať približne čajovú lyžičku v jogurte, džúsu či šťave a vypiť.

Upozornenie: Nie je vhodné pre deti do troch rokov, tehotné a dojčiace ženy. Obsahuje kofeín prírodného pôvodu (4 g kofeínu / 100 g guarany).

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu

< / p>