Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Fenugreek - senovka grécka 400 g

Fenugreek - senovka grécka 400 g

Pískavica je jednoročná bylina dorastajúca do výšky až 60 cm. Fenugreek sa považuje za prechod medzi obilnín a strukovín. Celá rastlina sa hojne využíva v poľnohospodárstve ako potrava pre dobytok. Vo farmácii a pre fytoterapeutickej účely je využívané semeno pí ...

6.95 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS1276m400


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Fenugreek - senovka grécka 180 g

skladom 5+ kusov

3.46
Fenugreek - senovka grécka 750 g

skladom 5+ kusov

11.93
Fenugreek - senovka grécka 1500 g

skladom 5+ kusov

20.48


 
6.95

Pískavica je jednoročná bylina dorastajúca do výšky až 60 cm. Fenugreek sa považuje za prechod medzi obilnín a strukovín.

Celá rastlina sa hojne využíva v poľnohospodárstve ako potrava pre dobytok. Vo farmácii a pre fytoterapeutickej účely je využívané semeno senovka. Senovka grécka možné používať ako korenie - je súčasťou mnohých koreniacich zmesí, napr. Kari korenia. Fenugreek podporuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu - imunitný systém, tiež trávenie a chuť do jedla. Pôsobí tiež ako antioxidant a normalizuje hladinu glukózy v krvi . Zvonka využívame pískavice k oplachom a obkladom na zle sa hojace rany, kožné zápaly, kŕčové žily, mäkké opuchy aj podliatiny.

Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924 / 2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o účinkoch tohto semena na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch na internete či v literatúre.

Tradičné použitia:
Fenugreek je často používaný v kuchyni ako koreniace prísada. Je súčasťou aj mnohých koreniacich zmesí, ako je napr. Kari korenia. Semeno senovky sa často pridáva naklíčené ako prísada do šalátov. Ak chceme semeno užiť ako korenie, je vhodné najprv je na sucho opražiť.

Fenugreek podávame zvonka aj vnútorne. Pre vnútorné použitie pripravujeme čaj zmiešaním 2 lyžičiek semena a 1 šálky studenej vody. Necháme odstáť zhruba 3 hodiny a potom privedieme k varu. Krátko povaríme a scedíme, popíjame vlažnej.

Pre vonkajšie použitie: Odporúčané sú obklady z senovka. Obklad sa tradične volí kašovitý. Rozdrvíme 100 g semena a rozvaríme s vodou a octom tak, aby nám vznikla hustá kaša. Tú potom natrieme v hrubej vrstve na ľanové plátno, ktorý potom prikladáme 3-4 × denne na zapálené miesto. Obklad nechávame na rane do vychladnutia.

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu