Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Echinacea - echinacea koreň 100 g

Echinacea - echinacea koreň 100 g

Patrí do čeľade Asteraceae (astrovité). Je známe deväť odrôd echinacea, avšak len tri sú využiteľné pre človeka. Naša echinacea (Echinacea purpurea) patria do týchto troch účinných - podporuje imunitný systém. Echinacea je bylina vzhľadom sa podobajúci č ...

4.44 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS235m100


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 4 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Echinacea - echinacea koreň 1000 g

skladom 5+ kusov

32.25
Echinacea - echinacea koreň 50 g

skladom 5+ kusov

2.43


 
4.44

Patrí do čeľade Asteraceae (astrovité). Je známe deväť odrôd echinacea, avšak len tri sú využiteľné pre človeka. Naša echinacea (Echinacea purpurea) patria do týchto troch účinných - podporuje imunitný systém.

Echinacea je bylina vzhľadom sa podobajúce červenofialové margarétke. Je pôvodnej bylinou Severnej Ameriky a jej použitie ako tradičné byliny bolo veľmi rozšírené medzi indiánmi, ktorí ju užívali na rôzne problémy. Prisťahovalci použitia tejto tradičnej byliny prevzali a zaradili ju medzi prípravkami ľudovej medicíny. Potom, čo spoločnosť Lloyd Brothers pharmacists vyrobila niekoľko prípravkov z echinacea, stala sa v 90. rokoch 19. storočia veľmi populárnym prostriedkom, ktorý bol súčasťou takmer každej domácej lekárničky v USA. Úpadok jej užívania nastal v 30. rokoch 20. storočia a svojho znovuobjavenie sa echinacea dočkala až v 70. rokoch, kedy ju nadšene privítali bylinkári.

Echinacea (Echinacea purpurová) je tradičná bylina bez vedľajších účinkov . V 50. a 80. rokoch sa uskutočnilo niekoľko výskumov dokazujúcich, že podporuje imunitný systém, má vplyv na prirodzenú obranyschopnosť organizmu.

Zaujímavý prieskum vykonali nemeckí vedci na skupine 42 triatlonistov, ktorým podávali trikrát denne minerálne doplnky, placebo alebo echinaceu. Najnižšia narušenie imunitného systému vykazovala skupina, ktorej bola podávaná práve echinacea.

Echinacea purpurea - echinacea purpurová je veľmi vhodná pre podporu dolných močových ciest. Užívaním echinacey posilníme imunitný systém a podporíme zdravie močového ústrojenstva. Tradične sa echinacea používa pre zdravie horných ciest dýchacích . Užívanie podporujúce respiračné zdravie odporúčame najmä v rizikových obdobiach jesene či zimy, kedy máme oslabený imunitný systém.


Vonkajšie použitia: Zvonka sa echinacea užíva ako obklad na drobné poranenia kože, popáleniny a pod. V ľudovej fytoterapii sa používa pri opuchoch lymfatických uzlín, žalúdočných spazmy a pri uštipnutí hmyzom.

Ak si chceme pripraviť tinktúru, možno ju zhotoviť pomocou 60% liehu, ktorý napoměrujeme tak, aby celkový hmotnostný podiel koreňa echinacea bol 30-60%. Je možné pripraviť aj z čerstvej šťavy z vňate či kvetov, ktorá sa lisuje za studena. Tú je potom vhodné stabilizovať práve liehom.

Echinacea je tiež pestovaná ako okrasná rastlina tvoriaci súčasť záhonov, voľných výsadieb, väčšinou vo väčšom množstve podobného druhu. Záhradné kultivary majú mnoho špecifických zafarbenie s rozdielnym druhom rastu. Čo sa týka samotného pestovania, jedná sa o veľmi tolerantní a nenáročnú trvalku. Preferuje síce slnečné miesta a priepustné pôdy, však obsah živín môže byť nižšia a možno ju pestovať aj na suchých miestach s polotieňom.

Dávkovanie : Jednu čajovú lyžičku posekaného koreňa echinacea varíme v 250 ml vody cca 15 min. Je možné vodu doliať. Spočiatku je odvar sladký, potom horkne. Takto pripravený odvar užívame 2 × denne.

Upozornenie: Nenahrádza pestrú stravu. Ukladajte mimo dosahu detí. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie.

Doplnok stravy