Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Dangšen koreň - Dang Shen 1000 g

Dangšen koreň - Dang Shen 1000 g

Dangšen je vytrvalú liana pôvodom z Číny, Japonska, Indie a juhovýchodnej Ázie. U nás v SR pestovať možno, kvety očakávame od mája do júna. Použiteľnú a zbernou časťou je koreň dangšenu. Zber sa vykonáva u jednoročných či viacročných rastlín. Patrí do čiel ...

113.72 €

Výrobca: Salvia Paradise


skladom 5 kusov

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Dangšen koreň - Dang Shen 50 g

skladom 5+ kusov

6.79


 
113.72

Dangšen je vytrvalú liana pôvodom z Číny, Japonska, Indie a juhovýchodnej Ázie. U nás v SR pestovať možno, kvety očakávame od mája do júna. Použiteľnú a zbernou časťou je koreň dangšenu . Zber sa vykonáva u jednoročných či viacročných rastlín. Patrí do čeľade Campanulaceae (zvončekovité). Dangšen pod latinským názvom Codonopsis pilosula sa tiež nazýva ako ženšen chudobných - sú si vlastnosťami podobné. Najčastejšie je zbieraný koreň užívaný v podobe tinktúry, možno ho tiež kandizovať či nakladať do medu.

Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o účinkoch tejto byliny na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch alebo v herbári.

Príprava tinktúry:
Jeden diel koreňa dangšen na tri diely alkoholu (max. 60%), ktorý je potom potrebné zriediť. Odporúča sa 45% alkohol. Macerácii vykonávame 14 dní za každodenného pretrepávania. Po uplynutí doby scedíme cez gázu snažíme sa vymačkať do sucha. Užívame jednu malú lyžičku ráno na lačno.

Tradičné použitia: Najlepší výsledok dosiahneme užitím jednej lyžičky koreňa na 250 ml vody 2 × denne. Variť 15 min. Podávať pred jedlom alebo dve hodiny po jedle.

Upozornenie: Nenahrádza pestrú stravu. Ukladajte mimo dosahu detí. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie.

Doplnok stravy