Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Turnera diffusa - damiána vňať 100 g

Turnera diffusa - damiána vňať 100 g

Upozorňujeme, že sa tu jedná o klasickú Damiana. Damiána je malý ker rastúca v celom Mexiku a strednej Amerike. Užívanie Damiana je datované už v starej mayskej civilizácii, kde si ako prvé všimli jej účinkov španielski misionári. Pozorovali použitia d ...

3.65 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS274m100


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 2 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Turnera diffusa - damiána vňať 50 g

skladom 5+ kusov

1.98
Turnera diffusa - damiána vňať 1000 g

skladom 5+ kusov

26.59


 
3.65

Upozorňujeme, že sa tu jedná o klasickú Damiana.


Damiána je malý ker rastúca v celom Mexiku a strednej Amerike. Užívanie Damiana je datované už v starej mayskej civilizácii, kde si ako prvé všimli jej účinkov španielski misionári. Pozorovali použitia Damián u žien mexických Indiánov, ktoré nápoj osladený medom píly hodinu pred stykom.

Damiána je známa ako magická bylinka používaná pri duchovných rituáloch, zrejme okrem iného pre svoje schopnosti uvoľňovať stres a prinášať duševnú pohodu . Pre tieto vlastnosti je cenená ako bylinka vhodná k relaxačným účely . Turnera diffusa podporuje sexuálne zdravie a pomáha udržiavať dobré sexuálne vzťahy.

Damiána ďalej harmonizuje mentálnej a kognitívne aktivity . Kognitívne funkcie sú základné pre schopnosť vnímať svet okolo nás. Radíme medzi ne schopnosť spracovávať informácie a pohotovo reagovať, chápať, porozumieť a vyjadrovať sa, pamät, pozornosť či schopnosť koncentrácie.

Význam má aj pre reguláciu glukózy v krvi. Znižuje hladinu cukru v krvi.

Ďalej sa užíva jej schopnosti regulovať hmotnosť.

Tradičné použitia: Jednu vrchovatú čajovú lyžičku zalejeme 250 ml vriacej vody a necháme 10-15 min . lúhovať. Scedíme a osladíme podľa chuti. Damiána býva pre svoje relaxačné účinky aj fajčenie, avšak vďaka hrubému dyme je toto vhodné skôr cez vodné fajky.

Účinok Damiana je okamžitý cca 0,5-2 hod. Po užití, avšak jej maximálna účinky sa plne rozvíjajú po niekoľkých použitiach. Správne pripravený nálev má vynikajúcu sladkastú chuť .

Upozornenie: Nevhodné pre dojčiace, tehotné ženy a deti.

Surovina na prípravu bylinného čaju - nálevu