Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Cuti Cutie 1000 g

Cuti Cutie 1000 g

Cuti Cutie je divoko rastúce a vytrvalá papraď dorastajúca výšky až jeden meter. Jej domovinou je dažďový prales, kde sa najčastejšie nachádza vo výške okolo 1 500 metrov nad morom v blízkosti vodopádov a vo skladových rozsadlinách. Listy Cutie Cutie sú dlh ...

45.59 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS1278m1000


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí


 
45.59

Cutie Cutie je divoko rastúce a vytrvalá papraď dorastajúca výšky až jeden meter. Jej domovinou je dažďový prales, kde sa najčastejšie nachádza vo výške okolo 1 500 metrov nad morom v blízkosti vodopádov a vo skladových rozsadlinách. Listy Cutie Cutie sú dlhé až 8 cm, s tmavo hnedým a kopijovitými okrajom. Úžitkovú časťou je celá nadzemná časť rastliny.

Cutie Cutie je bežnou súčasťou ľudovej medicíny v Peru, Kolumbii, Bolívii, Ekvádore a vo Venezuele. Rastlina je známa aj svojou prenikavou vôňou a silnou arómou.

Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o účinkoch tejto rastliny na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch na internete či v literatúre.

Tradičné použitia:
Dve polievkové lyžice sušenej vňate Cutie Cutie prelejeme 500 ml studenej vody a privedieme k varu. Na miernom ohni povaríme cca 5 min. a necháme minimálne osem hodín odstáť. Ideálne je prípravu vykonávať večer pred dňom použitia, aby odvar mohol macerovať celú noc. Hrniec prikryjeme pokrievkou alebo plátnom. Ráno scedíme a uvarenú dávku rozdelíme do dvoch častí, ktoré užijeme na lačno ráno a pred obedom.

Rýchlejší variantom prípravy je preliať jednu čajovú lyžičku sušiny 200 ml horúcej vody a nechať 15 min. odstáť. Takto pripravený čaj užívame aj 3 × denne. Možno dosladiť medom.

Krajina pôvodu: Peru

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu