Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Cola de Caballo 1000 g

Cola de Caballo 1000 g

Cola de caballo patrí k najväčším přesličkám sveta, tomu zodpovedá aj jej ďalší názov - praslička obrovská. Je juhoamerickú odrodou prasličky roľnej. Výška dosahuje až 5 m, väčšinou dorastá 3 m. Jedná sa o jednu z najstarších rastlín na zemi. Užívala sa j ...

42.11 €

Výrobca: Salvia Paradise


skladom 3 kusy


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 1 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Cola de Caballo 30 g

skladom 5+ kusov

2.45


 
42.11

Cola de caballo patrí k najväčším přesličkám sveta, tomu zodpovedá aj jej ďalší názov - praslička obrovská. Je juhoamerickú odrodou prasličky roľnej. Výška dosahuje až 5 m, väčšinou dorastá 3 m. Jedná sa o jednu z najstarších rastlín na zemi. Užívala sa už pred stovkami rokov a dodnes je populárny v celom Peru a ďalších krajinách Južnej Ameriky. Úžitkovú časťou Cola de caballo je nadzemná časť rastliny, ktorá má svetlo zelenú farbu.

Vonkajšie použitia: Vďaka svojim obsahovým látkam sa bylina tradične využíva v podobe kúpeľov a kúpeľov, na omývanie zle sa hojacich rán a poranení kože.

Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o účinkoch tejto byliny na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch alebo v herbári.

Upozornenie : Nie je vhodné pre deti do troch rokov, tehotné a dojčiace ženy.

Tradičné použitia:
Vložíme 1 polievkovú lyžicu sušiny do 1 l studenej vody a privedieme k varu. Varíme cca 5 min., Potom scedíme a popíjame pohárik odvaru (cca 250 ml) 3 × denne. Nálev je farby zlatisto žlté, jemné vône.

Krajina pôvodu: Peru

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu