Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zdarma zbývá  
Zľava 6%
Cola acuminata - celý kolový orech 1000 g

Cola acuminata - celý kolový orech 1000 g

Celé orechy si oveľa lepšie zachovávajú svoju typickú arómu a chuť, možno ich nadrviť a dostať tak absolútne čerstvý produkt. Cola acuminata patrí do rodiny Malvaceae. Je považovaná za silný stimulant. Kolesový orech je používaný predovšetkým pre svoje povzbudzujúce úč ...

Ďalšie informácie >

41.66 €
39.16 €

39.16 €, zľava 6%, ušetríte 2.50 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS212m1000


skladom 2 kusy

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Cola acuminata - celý kolový orech 100 g

skladom 5+ kusov

6.8 €
6.39
Cola acuminata - celý kolový orech 250 g

skladom 5+ kusov

14.6 €
13.72


 
39.16

Celé orechy si oveľa lepšie zachovávajú svoju typickú arómu a chuť, možno ich nadrviť a dostať tak absolútne čerstvý produkt.

Cola acuminata patrí do rodiny Malvaceae. Je považovaná za silný stimulant. Kolesový orech je používaný predovšetkým pre svoje povzbudzujúce účinky , ktoré možno pripísať kombináciu látok v ňom obsiahnutých - napr. k ofeinu . < p> Kofeín pomáha zvýšiť bdelosť, prispieva k navýšeniu vytrvalostného výkonu, pomáha zlepšiť koncentráciu. Korene prispieva k zvýšeniu kapacity odolnosti a k ​​zníženiu vnímanej námahy pri vydávaní úsilie pri cvičení.

Vlastnosti kofeínu z kolesového orecha ocenia ľudia v zamestnaní s náročným psychickým, ale aj fyzickým vypätím, alebo študenti v časoch náročných skúšok. Kolesový orech je vhodný pri udržiavaní hmotnosti na normálnu výšku.

Zaujímavosťou je, že kolesový orech býval súčasťou pôvodnej receptúry najznámejšieho amerického nápoja Coca Coly. Názov nápoja je odvodený od dvoch pôvodných zložiek koky a kolesového orecha. Kolovník slúžil predovšetkým ako zdroj kofeínu zaisťujúci stimulačné účinky nápoja. V súčasnej dobe Coca Cola už kolesový orech ani výťažky z koky neobsahuje a kofeín a dochucovanie zložky sú zabezpečované umelo. Kolesový orech je však naďalej používaný ako dochucovadlo v potravinárskom priemysle alebo ako stimulant v podobe doplnkov stravy. Výnimkou nie sú energetické nápoje ktoré využívajú prírodných povzbudzujúcich vlastností Coly acuminata.

Obsahuje kofeín cca 3 g / 100 g. Maximálna odporúčaná denná dávka kofeínu je 200 mg / 6 g Coly acuminata denne.

nálev vyrobený preliatím vriacej vody má tmavo hnedú farbu a vynikajúce sladkastú, kolu pripomínajúce chuť. Z 50 g možno urobiť až 30 povzbudzujúcich šálok.

Tradičné použitia: Tradične sa orechy žujú (sú však veľmi tvrdé), alebo sa z 1 až 2 drvených orechov pripravuje nápoj preliatím 300 ml vriacej vody. Potom sa nechá 10-15 min. lúhovať. Nemusíme cedit, väčšina prášku sa rozpustí a len malá časť sa usadí na dne.

Od nášho spokojného zákazníka sme dostali tip na prípravu: Jednu lyžičku zalejeme 250 ml horúceho mlieka a dosladíme. Vznikne nápoj jemnej chuti silne povzbudzujúce. Taktiež je možné preliať horúcou vodou a ľahko zriediť mliekom, chuť sa výrazne zjemní.

Upozornenie: Príznaky predávkovania sú podobné káve, a to nepokoj a nespavosť. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Pre obsah kofeínu nie je vhodné pre tehotné, dojčiace ženy a deti. Uchovajte mimo dosahu detí. Uskladnenie v chlade zbržďuje degradácii účinných látok.

Cena porovnateľná s kvalitnou kávou, účinok diametrálny a dlhodobejšie!

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu