Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Špargľa kočičínský - TIAN DONG 200 g

Špargľa kočičínský - TIAN DONG 200 g

Špargľa kočinčinská čiže Tian Men Dong (lat. Asparagus cochinchinensis) je bylina využívaná v tradičnej čínskej medicíne. Domovinou špargle kočinčínského je východná a juhovýchodnej Ázie, Čína, Japonsko, Kórea. V SR sa žiaľ vo voľnej prírode vyskytuje len ...

16.78 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS472m200


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 4 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Špargľa kočičínský - TIAN DONG 70 g

skladom 5+ kusov

5.97


 
16.78

Špargľa kočinčinská čiže Tian Men Dong (lat. Asparagus cochinchinensis) je bylina využívaná v tradičnej čínskej medicíne.

Domovinou špargle kočinčínského je východná a juhovýchodnej Ázie, Čína, Japonsko, Kórea. V SR sa žiaľ vo voľnej prírode vyskytuje len jeden druh špargle - špargľa lekársky.

Špargľa je trvalá rastlina rastúca do výšky až 1,5 metra. Kvitne od marca do júna a semená zrejú na začiatku jesene - najčastejšie počas septembra. Kvety sú dvojdomej - rastlina má buď samičie, alebo samčie kvety. Ak chceme, aby rastlina rodila, je potrebné mať rastliny s oboma pohlaviami. Peľ sa prenáša pomocou hmyzu (najčastejšie včiel). Terapeuticky alebo v rámci kulinárstve sa používa viac rastlinných častí. Podzemok, ktorý má cca 5 cm na dĺžku a 2 cm na šírku, sa varí po oddelení vlákien pletiva (horké časti) a jadro sa potom jej. Iné zdroje odporúčajú jadra podzemku nakladať do cukru a potom konzumovať. Niektorí záhradníci deklarujú, že plody sú tiež jedlé, iné zdroje bobule špargle neodporúčajú jesť.

Keďže špargľa kočinčinská nie je v Európe príliš známou rastlinou a jej užívanie nie je hojne rozšírené, žiadna spoločnosť nepodala návrh na uznanie niektorého zo zdravotných tvrdení, pre ktoré je špargľa kočinčinská tradične užíva, a podľa nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 teda nesmieme o jeho zdravotných prínosoch informovať. Viac informácií nájdete v herbári.

Popis: Neobsahuje nežiaduce prímesi ani konzervačné látky. Neobsahuje cukor. Je možné zladiť cukrom alebo medom.

Dávkovanie: Dve vrchovaté čajové lyžičky (cca 6 g) sa vloží do 200 ml studenej vody, od bodu varu asi 30 min. povariť, podľa potreby pridáme vodu. Užívame 1 × denne.

Upozornenie: Nie je vhodné pre malé deti, tehotné a dojčiace ženy.

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu