Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Chmeľ - šištice rezané 30 g

Chmeľ - šištice rezané 30 g

Chmeľ otáčavý je ako jedna z mála plodín najkvalitnejšej na svete práve v Českej republike. Chmeľ, rovnako ako cannabis, patrí do čeľade konopovitých - do čeľade, ktorá je tu evidentne preto, aby robila ľudu radosť, pôžitok a poskytla svoje fytoterapeutickej ...

1.73 €

Výrobca: Salvia Paradise


skladom 5+ kusov

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 1 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Chmeľ - šištice rezané 1000 g

skladom 1 kus

21.85


 
1.73

Chmeľ otáčavý je ako jedna z mála plodín najkvalitnejšej na svete práve v Českej republike.

Chmel, rovnako ako cannabis, patrí do čeľade konopovitých - do čeľade, ktorá je tu evidentne preto, aby činila ľudu radosť, pôžitok a poskytla svoje fytoterapeutickej účinky.

Už od pradávna sa verilo pozitívne vlastnosti chmeľu, labužníci ho pojedali samotný, len okorenený. Vo chvíli, keď sa chmeľ stal kultúrnou rastlinou a začal byť pestovaný vo veľkom, sa zistilo, že zberači chmeľu sa ľahšie unavili. Od tej doby bol chmeľ využívaný pre svoj upokojujúci účinok, podporuje dobrý a zdravý spánok , a to nielen v nálevoch, ale aj ako prídavok do vankúšov, pretože aj chmeľové vonné silice pôsobí ukľudňujúcim efektom.

Chmel sa ukázal ako výborný prostriedok podporujúci dobrý a pokojný spánok . Chmeľ otáčavý podporuje nervový systém, prispieva k udržaniu normálnej hladiny cholesterolu v krvi . Má vplyv na správne fungovanie tráviaceho traktu . Odporúča sa ženám v období menopauzy , kedy pomáha tíšiť symptómy. Chmeľ radíme tiež medzi antioxidanty .

Tradičné použitie: Dve čajové lyžičky prelejeme 250 ml vody a necháme 15 min. stáť. Pijeme 1-2 × denne. Nápoj je teplé, príjemne horkej chuti.

Upozornenie : Nie je vhodné pre tehotné a dojčiace ženy a malé deti.

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu < strong>