Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Zľava 10%
Čierne ríbezle list 50 g

Čierne ríbezle list 50 g

Čierne ríbezle, lat. Ribes nigrum, je ker dorastajúci do výšky až 1,5 m. Zdobia nejednu záhradu. Všetky časti rastliny sú silne aromatické. Listy ríbezlí sú jednoduché, striedavé, široké 3-5 cm a podlhovasté, s piatimi dlaňovito zoradenými lalôčiky sa zúbkovanými ...

Ďalšie informácie >

2.06 €
1.86 €

1.86 €, zľava 10%, ušetríte 0.20 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS776m50


skladom 5+ kusov

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 2 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Čierne ríbezle list 100 g

skladom 5+ kusov

3.84 €
3.46
Čierne ríbezle list 1000 g

skladom 2 kusy

25.69 €
23.13


 
1.86

Čierne ríbezle, lat. Ribes nigrum, je ker dorastajúci do výšky až 1,5 m. Zdobia nejednu záhradu. Všetky časti rastliny sú silne aromatické. Listy ríbezlí sú jednoduché, striedavé, široké 3-5 cm a podlhovasté, s piatimi dlaňovito zoradenými lalôčiky sa zúbkovanými okrajmi. Kvetenstvo je usporiadané po desiatich až dvadsiatich jednotlivých, až 8 mm dlhých kvetov, pričom celé kvetenstvo môže mať v priemere až 8 cm. Každý kvet má chlpatý kalich so žltými žliazkami zložený z piatich lístkov, ktoré sú dlhšie ako lístky okvetné. Domovinou ríbezlí je Ázie, u nás sa pestuje už od pradávna.

Jeho fytoterapeutickej uplatnenia sa uvádza už od 16. storočia.
Čaj z ríbezľového listov sa odporúča piť na účely odvodnenie organizmu a prečistenie obličiek . Ríbezle čierny napomáha k udržaniu zdravie kĺbov a svalov , reguluje hmotnostný úbytok , je prospešný pre osvieženie tela , používa sa ako antioxidant . Je nápomocný pri nadmernom stresu a námahe . Kuchárky pridávajú niekoľko lístočkov ríbezlí do nakladanej zeleniny - zlepšujú jej chuť a nekazia sa.

Tradičné použitia:
Dve čajové lyžičky sušeného listu ríbezlí prelejeme šálkou vriacej vody a necháme 10 min. lúhovať. Potom scedíme a popíjame 2-3x denne šálku nálevu.

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu