Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Černohlávek všeobecný klas 10 g

Černohlávek všeobecný klas 10 g

Černohlávek obyčajný (lat. Prunella vulgaris) možno nájsť od Ázie po Európu či Severnú Ameriku. Vlastnosti čiernohlávka sú po stáročia využívané v tradičných medicínach každého kontinentu, na ktorom bol Čiernohlávok nájdený. Ide vskutku o mocnú, dobre p ...

1.48 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS631m10


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 6 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Černohlávek všeobecný klas 30 g

skladom 5+ kusov

3.50


 
1.48

Černohlávek obyčajný (lat. Prunella vulgaris) možno nájsť od Ázie po Európu či Severnú Ameriku. Vlastnosti čiernohlávka sú po stáročia využívané v tradičných medicínach každého kontinentu, na ktorom bol Čiernohlávok nájdený. Ide vskutku o mocnú, dobre preskúmanou rastlinu.

Černohlávek Salvia Paradise® je len kvitnúce klas zberaná v čase najvyššieho množstvo účinných látok.

Černohlávek všeobecný užívame vnútorne i zvonka . Normalizuje hladinu cukru v krvi , napomáha k udržaniu prirodzenej obranyschopnosti a odolnosti organizmu . Pôsobí ako antioxidant , podporuje imunitný systém . Ďalej je Čiernohlávok využívaný ako pomocník v období menopauzy a predmenštruačným obdobie , kedy sú symptómy spojené s tým tieseň. Je vhodné ho užiť ako súčasť ústnej hygieny v podobe kloktadla.

Tradičné použitie:

zásyp / vonkajšie použitie : Namletú bylinou zasypeme ranky, denne umývame a zásyp opakujeme.

Odvar: Vrchovatú polievkovú lyžicu zalejeme 250 ml studenej vody. Privedieme k varu a varíme cca 3 min. Scedíme a pijeme 3 × denne hodinu pred jedlom či dve hodiny po jedle.

Kloktadlo, obklady: Polievkovú lyžicu sušených klasov zalejeme 300 ml vriacej vody, ďalej variť 15 minút. Kloktať po 100 ml 3 × denne. Týmto roztokom možno i umývať zvonka zle sa hojace rany.

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu