Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Čakanka vňať 100 g

Čakanka vňať 100 g

Čakanka obyčajná (lat. Cichorium inthybus) je trvalka dorastajúca do výšky až 120 cm. Vďaka krásnemu fialovému kvetenstvo je vidieť aj v okrasných záhradách. Zbieranie časťou je celá rastlina - koreň, vňať i kvet. U čakanky obyčajnej sa zbiera koreň (Radix cichorii), na ...

2.39 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS574m100


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 5 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Čakanka vňať 50 g

skladom 5+ kusov

1.37


 
2.39

Čakanka obyčajná (lat. Cichorium inthybus) je trvalka dorastajúca do výšky až 120 cm. Vďaka krásnemu fialovému kvetenstvo je vidieť aj v okrasných záhradách. Zbieranie časťou je celá rastlina - koreň, vňať i kvet. U čakanky obyčajnej sa zbiera koreň (Radix cichorii), vňať (Herba cichorii) alebo list (oboje najlepšie pred rozkvetom) alebo kvet, ktorý je najlepšie hneď v rozkvete. Koreň sa zbiera na jeseň.

Čakanka obyčajná ovplyvňuje črevnú zdravie, udržiava ho v normálnom stave . Podporuje trávenie a je dobrým pomocníkom pri kontrole hmotnosti . Čakanka obyčajná podporuje chudnutie a je nápomocnú pri riadení hmotnosti.

Čakanka obyčajná je vhodná pre podporu normálne funkcie pečene . Odporúča sa pri očiste čriev a pre celkovú črevnú pohodu. Čakanka pôsobí močopudne a prispieva k udržaniu normálnej hladiny glukózy v krvi a pozitívne pôsobí na zdravie srdca a ciev. Medzi ďalšie blahodarné účinky čakanky obyčajnej radíme vplyv na kosti a kĺby .

Zvonka možno čakanku aplikovať v podobe obkladov pri niektorých kožných ťažkostiach a na opuchnuté kĺby.

< strong> Tradičné použitia:
Jednu čajovú lyžičku zalejeme horúcou vodou a necháme 10 min. odstáť. Ráno a večer vypijeme jednu šálku. Droga sa tiež často mieša s Jablčník, harmančekom alebo smotánka.

Na obklad možno použiť celú rastlinu. Povaríme, scedíme, necháme vychladnúť a obklady priložíme na postihnuté miesta.

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu