Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Pro muže
Catuaba kôra 50 g

Catuaba kôra 50 g

Catuaba (lat. Erythroxylum catuaba) je malý strom dorastajúci výšky cca 2-4 m. Pôvodom je z Amazónie. V Južnej Amerike je tiež známy pod názvami cataguá alebo tatuaba. V tradičnej medicíne sú užívanou časťou korene a kôra tohto stromu. Jedno brazílskej prísloviach ...

1.86 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS1035m50


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 2 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Catuaba kôra 200 g

skladom 5+ kusov

6.05
Catuaba kôra 1000 g

skladom 5+ kusov

25.83


 
1.86

Catuaba (lat. Erythroxylum catuaba) je malý strom dorastajúci výšky cca 2-4 m. Pôvodom je z Amazónie. V Južnej Amerike je tiež známy pod názvami cataguá alebo tatuaba.

V tradičnej medicíne sú užívanou časťou korene a kôra tohto stromu.

Jedno brazílskej príslovie hovorí: "Ak muž po šesťdesiatke splodil syna, je synom catuaby. " O hojnosti užívaní a obľube catuaby svedčí mnoho oslavných popevkov, piesní či básní medzi domorodým obyvateľstvom.

Keďže catuaba nie je v Európe príliš známou rastlinou, žiadna spoločnosť nepodala návrh na uznanie niektorého zo zdravotných tvrdení, pre ktoré je catuaba užívaná a podľa nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 teda nesmieme o týchto zdravotných prínosoch informovať. Viac informácií nájdete v herbári.

Tradičné použitia: Najčastejšie sa pije ako odvar. Ten pripravíme z 1,5 polievkové lyžice na 1 l. Necháme 5 minút povariť a následne nálev necháme ešte 10-15 minút odstáť. Podávame 3 × denne šálku.

Mnoho domorodých obyvateľov pripravuje nápoj ako kombináciu Muir puama a catuaby. Hrsť tejto kombinácie nechajú cez noc lúhovať vo vode izbovej teploty a pijú nápoj jantárovej farby ráno na začiatku ďalšieho dňa.

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu

Vlastnosti
Pro koho? Pro muže