Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zdarma zbývá  
Zľava 6%
Canchalagua 1000 g

Canchalagua 1000 g

Canchalagua (lat. Schkuhria pinnata) je jednoročná vzpriamená bylina nenápadného vzhľadu dorastajúca do výšky až 50 cm. Má veľmi malé kvety, stonka pôsobí, ako by bol suchý. Pôvodom je canchalagua z Južnej Ameriky, jej náleziská sú skôr v suchších hornatýc ...

Ďalšie informácie >

43.7 €
41.08 €

41.08 €, zľava 6%, ušetríte 2.62 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS1277m1000


skladom 5 kusov

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 5 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Canchalagua 30 g

skladom 5+ kusov

3.92 €
3.68


 
41.08

Canchalagua (lat. Schkuhria pinnata) je jednoročná vzpriamená bylina nenápadného vzhľadu dorastajúca do výšky až 50 cm. Má veľmi malé kvety, stonka pôsobí, ako by bol suchý. Pôvodom je canchalagua z Južnej Ameriky, jej náleziská sú skôr v suchších hornatých regiónoch v nadmorskej výške od 2 000 do 3 000 metrov. Hojne sa nachádza v údoliach uprostred And na území dnešného Peru.

Tradične sa canchalagua vyslovuje ako "kančalágua" . Fytoterapeutickej využiteľnú časťou canchalagui je celá nadzemná časť vrátane stoniek a listov.

Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o účinkoch tejto rastliny na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch na internete či v literatúre.

Tradičné použitia:
Dve polievkové lyžice sušenej vňate canchalagua vložíme do 1 l studenej vody a pomaly privedieme k varu. Na miernom ohni povaríme 5 min. a odstavíme. Necháme vychladnúť a potom scedíme. Uvarenú dávku rozdelíme na tri diely, ktoré užijeme počas dňa. Možno pripraviť aj rýchlejším spôsobom - preliatím jednej čajovej lyžičky sušiny 250 ml horúcej vody a desaťminútovým lúhovaním. Potom scedíme a takto pripravený nálev užívame 3 × denne.

Krajina pôvodu: Peru

Upozornenie: Nie je vhodné pre tehotné a dojčiace ženy, deti.

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu