Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Canchalagua 1000 g

Canchalagua 1000 g

Canchalagua (lat. Schkuhria pinnata) je jednoročná vzpriamená bylina nenápadného vzhľadu dorastajúca do výšky až 50 cm. Má veľmi malé kvety, stonka pôsobí, ako by bol suchý. Pôvodom je canchalagua z Južnej Ameriky, jej náleziská sú skôr v suchších hornatýc ...

39.85 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS1277m1000


skladom 2 kusy


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 4 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Canchalagua 30 g

skladom 5+ kusov

3.57


 
39.85

Canchalagua (lat. Schkuhria pinnata) je jednoročná vzpriamená bylina nenápadného vzhľadu dorastajúca do výšky až 50 cm. Má veľmi malé kvety, stonka pôsobí, ako by bol suchý. Pôvodom je canchalagua z Južnej Ameriky, jej náleziská sú skôr v suchších hornatých regiónoch v nadmorskej výške od 2 000 do 3 000 metrov. Hojne sa nachádza v údoliach uprostred And na území dnešného Peru.

Tradične sa canchalagua vyslovuje ako "kančalágua" . Fytoterapeutickej využiteľnú časťou canchalagui je celá nadzemná časť vrátane stoniek a listov.

Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o účinkoch tejto rastliny na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch na internete či v literatúre.

Tradičné použitia:
Dve polievkové lyžice sušenej vňate canchalagua vložíme do 1 l studenej vody a pomaly privedieme k varu. Na miernom ohni povaríme 5 min. a odstavíme. Necháme vychladnúť a potom scedíme. Uvarenú dávku rozdelíme na tri diely, ktoré užijeme počas dňa. Možno pripraviť aj rýchlejším spôsobom - preliatím jednej čajovej lyžičky sušiny 250 ml horúcej vody a desaťminútovým lúhovaním. Potom scedíme a takto pripravený nálev užívame 3 × denne.

Krajina pôvodu: Peru

Upozornenie: Nie je vhodné pre tehotné a dojčiace ženy, deti.

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu