Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Bukvice vňať 1000 g

Bukvice vňať 1000 g

Bukvica lekárska (lat. Betonica officinalis), tiež nazývaná ako čistec lekársky, je rozšírenú bylinou takmer po celej SR. Jej náleziská sú najčastejšie tam, kde má dostatok slnečného svitu. Bukvica lekárska môžeme nájsť u krovísk, na lúkach, v lese i t ...

17.46 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS589m1000


skladom 1 kus


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Bukvice vňať 30 g

skladom 5+ kusov

1.48
Bukvice vňať 70 g

skladom 5+ kusov

2.24


 
17.46

Bukvica lekárska (lat. Betonica officinalis), tiež nazývaná ako čistec lekársky, je rozšírenú bylinou takmer po celej SR. Jej náleziská sú najčastejšie tam, kde má dostatok slnečného svitu. Bukvica lekárska môžeme nájsť u krovísk, na lúkach, v lese aj tam, kde iné bylinky nie sú. Bukvice nie je na pôdu nijak náročná, uspokoja sa aj s chudobnejší. Úžitkovú časťou je celá bylina. Najväčšiu historickú slávu zažila bukvica v Taliansku. Rozpráva sa, že jej sláva siaha až do čias rímskeho cisára Augusta, ktorý s ňou zahnal 47 neduh.

Bukvica lekárska je známa ako antioxidant . Ako je známe, antioxidanty sú látky, ktoré obsahujú určité molekuly, ktoré sú schopné obmedziť alebo zastavovať aktivitu kyslíkových radikálov.

Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924 / 2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o účinkoch tejto byliny na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch alebo v herbári .

Vonkajšie použitie:
kašovitá obklad z čerstvých pokrčených listov a kvetov bukvica môžeme zvonku prikladať na vredy a rôzne kožné neduhy.

Tradičné použitia: Jednu čajovú lyžičku sušenej vňate bukvica lekárske prelejeme šálkou studenej vody a privedieme k varu. Povaríme 5 min. a potom necháme pod pokrievkou 10 min. lúhovať. Precedíme a popíjame 2-4 šálky denne.

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu