Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Breza previsnutá list 1000 g

Breza previsnutá list 1000 g

Breza previsnutá, lat. Betula pendula, je strom typický svojím bielym pigmentom kôry. Patrí do čeľade brezovitých (Betulaceae) a je najhodnotnejším druhom brezy v Európe. Býva vysádzaná na účel rekultivácie odlesnených území, nie je náročná na pôdu. Jedná sa o ...

10.56 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS613m1000


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 4 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Breza previsnutá list 30 g

skladom 5+ kusov

1.22
Breza previsnutá list 50 g

skladom 5+ kusov

1.75
Breza previsnutá list 70 g

skladom 5+ kusov

2.05


 
10.56

Breza previsnutá , lat. Betula pendula, je strom typický svojím bielym pigmentom kôry. Patrí do čeľade brezovitých (Betulaceae) a je najhodnotnejším druhom brezy v Európe. Býva vysádzaná na účel rekultivácie odlesnených území, nie je náročná na pôdu. Jedná sa o pomerne rýchlo rastúce drevinu. Výhodou jej dreva je fakt, že horí aj mokré.

Pre fytoterapeutickej účely sa zbiera list, ktorý pôsobí močopudne a užíva sa pre podporu zdravia dolných močových ciest a obličiek < / strong>. Ovplyvňuje hladinu cholesterolu v krvi . Breza pozitívne pôsobí na naše kĺbmi a udržuje ich normálnu zdravie . Užívanie brezy previsnutej sa odporúča pre podporu a udržanie normálnej funkcie tráviaceho ústrojenstva , uplatňuje sa pri detoxikáciu . Zvonka ju možno využiť vo forme obkladov na podráždenú kožu .

Tradičné použitia: Dve čajové lyžičky listu brezy prelejeme 250 ml horúcej vody a necháme cca 15 min . lúhovať.
Pre diuretické účinky navýšime dávku na 4 lyžičky na 150 ml vody. Lúhujeme zhruba 10 min. a popíjame niekoľkokrát denne. Musíme dávať pozor, aby bol zaistený dostatok tekutín a nedošlo k dehydratácii organizmu.

Upozornenie: Nenahrádza pestrú stravu. Ukladajte mimo dosahu detí. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie.

Doplnok stravy