Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Bez čierny kvet 50 g

Bez čierny kvet 50 g

Už od nepamäti je čierny bez (lat. Sambucus nigra) obľúbenou rastlinou užívanou v ľudovom liečiteľstve. O jeho význame svedčí aj staré príslovie: "Pred harmančekom zlož klobúk, pred bazou kľakni." Bez čierny je často používaný ako podpora imunitného systému a je ...

2.17 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS436m50


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 5 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Bez čierny kvet 100 g

skladom 5+ kusov

3.61
Bez čierny kvet 1000 g

skladom 2 kusy

27.16


 
2.17

Už od nepamäti je čierny bez (lat. Sambucus nigra) obľúbenou rastlinou užívanou v ľudovom liečiteľstve. O jeho význame svedčí aj staré príslovie: "Pred harmančekom zlož klobúk, pred bazou kľakni."

Bez čierny je často používaný ako podpora imunitného systému a jeho prirodzenej obranyschopnosti , najmä v rizikových častiach roka. Známe sú účinky prispievajúce k udržaniu respiračného zdravie .

Bez čierny prispieva k čistení organizmu a vylučovanie . Užívanie je teda vhodné, keď chceme z tela odviesť nadbytočnú tekutinu alebo všade tam, kde predpokladáme potné kúru ako žiaduce. Bez čierny má vplyv na riadenie hmotnosti.

Čerstvé kvety sa v minulosti na vidieku pripravovali vyprážané v trojobale ako chutné jedlo, ktoré vyšlo na známosť pod názvom "kosmatice".

Silica získavané z kvetov čeného bazy majú aj priemyselné upotrebenie pri výrobe voňaviek či na aromatizáciu vína, ktorému dodávajú punc starého vína.

Kvety bazy sa zbierajú za suchého počasia v čase kvitnutia, predtým než začnú samy opadávať (obdobie máj až júl) . Suší sa rozprestreté pri teplote do 35 ° C. Pri pomalom sušení pri nízkych teplotách by mohlo dôjsť ku sčernanie kvetu.

Tradičné použitia: Jednu čajovú lyžičku sušeného kvetu bazy čiernej zalejeme horúcou vodou a necháme odstáť 10 minút. Pijeme 1-2 × denne.

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu