Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zdarma zbývá  
Benedikt vňať 1000 g

Benedikt vňať 1000 g

Benedikt lekársky (lat. Cnicus benedictus) je tradičná rastlina, ktorej používanie je známe už z antiky. Zo stredoveku z čias morových epidémií si benedikt nesie ľudový názov "požehnaný bodliak". Benedikt je klasickou bylinou používanou v súvislosti so zažívacím ...

Ďalšie informácie >

13.23 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS432m1000


skladom 2 kusy

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 2 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Benedikt vňať 100 g

skladom 5+ kusov

2.30
Benedikt vňať 50 g

skladom 5+ kusov

1.28


 
13.23

Benedikt lekársky (lat. Cnicus benedictus) je tradičná rastlina, ktorej používanie je známe už z antiky. Zo stredoveku z čias morových epidémií si benedikt nesie ľudový názov "požehnaný bodliak". Benedikt je klasickou bylinou používanou v súvislosti so zažívacím zdravím. Horčiny, ktoré obsahuje, mu dávajú typickú horkastú chuť a sú tiež zodpovedné za podporu tvorby žlče a tráviacich štiav.

Benedikt sa vyskytuje aj ako tradičné súčasť bylinných likérov či preslávených švédskych kvapiek. Užívanie sa odporúča aj pre pozitívne účinky na oblasť respiračného systému . K podpore dýchacej sústavy možno užiť výluh alebo inhalovať horúcej pary.

Tradičné použitia:
Jednu lyžičku benediktu prelejeme 200 ml vriacej vody, necháme 10 min. lúhovať, precedíme a pijeme 2-3 × denne nalačno. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Jeho prekročenie sa môže prejaviť nevoľnosťou či zvracaním.

Upozornenie: Nenahrádza pestrú stravu. Ukladajte mimo dosahu detí. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie.

Doplnok stravy