Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zdarma zbývá  
Artičok list 1000 g

Artičok list 1000 g

Artičok zeleninový čiže Cynara scolymus je trvalka dorastajúca do výšky až 1,5 m. Patrí do čeľade astrovité, pochádza zo Stredomoria a v SR je známy od 16. storočia. Známe sú kvety artičokov, ktoré sú ružové, ale v gastronómii sa využívajú ešte nedo ...

Ďalšie informácie >

17.91 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS430m1000


skladom 5+ kusov

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 5 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Artičok list 30 g

skladom 5+ kusov

1.28
Artičok list 70 g

skladom 5+ kusov

2.30


 
17.91

Artičok zeleninový čiže Cynara scolymus je trvalka dorastajúca do výšky až 1,5 m. Patrí do čeľade astrovité, pochádza zo Stredomoria a v SR je známy od 16. storočia. Známe sú kvety artičokov, ktoré sú ružové, ale v gastronómii sa využívajú ešte nedozreté ako zelenina v stave púčikov - buď čerstvé surové, alebo varené.

Artičok je nápomocný pri udržanie normálnej < strong> funkcie dolných močových ciest a obličiek , má vplyv na zdravie pečene a ich čistenie , prospešným je pre tráviaci trakt - normalizuje črevnú funkcie, udržuje komfort . Artičok zeleninový ovplyvňuje tiež dýchací aparát, zdravie srdca a kože, množstvo krvného cholesterolu . Využíva sa pri redukcii hmotnosti a kontroly úrovne metabolizmu tukov. Artičok je známy ako antioxidant.

Tradičné použitia:
Dve čajové lyžičky sušeného listu prelejeme 250 ml vriacej vody a necháme zhruba 15 min. odstáť. Potom precedíme a takto pripravený čaj užívame 3 × denne.

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu