Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Zľava 10%
Arjuna kôra 100 g

Arjuna kôra 100 g

Terminalia arjuna čiže vrcholák arjuna je strom dorastajúci do výšky až 25 m. Kmeň je veľmi pevný a pozdĺžne vytvára široké klenby, z ktorých odrastajú vetvy smerom dole, kôra stromu je hladká a sivá. Listy Arjuna sú na líci zelenej a hnedej na rube, ku ...

Ďalšie informácie >

5.97 €
5.37 €

5.37 €, zľava 10%, ušetríte 0.60 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS1214m100


skladom 5+ kusov

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 5 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Arjuna kôra 50 g

skladom 5+ kusov

3.35 €
3.02


 
5.37

Terminalia arjuna čiže vrcholák arjuna je strom dorastajúci do výšky až 25 m. Kmeň je veľmi pevný a pozdĺžne vytvára široké klenby, z ktorých odrastajú vetvy smerom dole, kôra stromu je hladká a sivá. Listy Arjuna sú na líci zelenej a hnedej na rube, kužeľovité a podlhovasté. Kvetenstvo je svetlo žlté a objavuje sa medzi marcom a júnom. Plodom je lysé, vláknité, zdrevnatené ovocie, ktoré môže mať až 5 cm v priemere a je rozdelené do piatich separátnych oddelenia. Arjuna plodí v jesenných mesiacoch - september a október.
Domovinou Arjun je južnej a centrálnej Indie. Kôra z Arjuna bola prvýkrát pri fytoterapii využitá v 7. storočí pred Kristom.

Prioritne sa kôra z Arjun využíva pre udržanie a podporu kardiovaskulárneho systému, blahodarne pôsobí na funkcie pečene, ovplyvňuje chuť k jedlu.

Zloženie: 100% Terminalia arjuna

Tradičné dávkovanie:
Jednu menšiu polievkovú lyžicu (1-2 ks) sušenej kôry varíme v 250 ml vody alebo mlieka zhruba 15 min. Vhodné je pred použitím kôru rozomlieť na menšie kusy pre pohodlnejšie dávkovanie. Dôležitá je pravidelnosť v užívaní Arjun - najlepšie po 6-8 hodinách 3-4 × denne vypiť takto pripravený odvar.

Upozornenie: Neslúži ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Ukladajte na bezpečnom mieste mimo dosahu detí.

Krajina pôvodu : India

Doplnok stravy