Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zdarma zbývá  
Zľava 6%
Arjuna kôra 50 g

Arjuna kôra 50 g

Terminalia arjuna čiže vrcholák arjuna je strom dorastajúci do výšky až 25 m. Kmeň je veľmi pevný a pozdĺžne vytvára široké klenby, z ktorých odrastajú vetvy smerom dole, kôra stromu je hladká a sivá. Listy Arjuna sú na líci zelenej a hnedej na rube, ku ...

Ďalšie informácie >

3.29 €
3.09 €

3.09 €, zľava 6%, ušetríte 0.20 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS1214m50


skladom 5+ kusov

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 5 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Arjuna kôra 100 g

skladom 5+ kusov

5.87 €
5.52
Arjuna kôra 1000 g

skladom 5 kusov

37.45 €
35.20


 
3.09

Terminalia arjuna čiže vrcholák arjuna je strom dorastajúci do výšky až 25 m. Kmeň je veľmi pevný a pozdĺžne vytvára široké klenby, z ktorých odrastajú vetvy smerom dole, kôra stromu je hladká a sivá. Listy Arjuna sú na líci zelenej a hnedej na rube, kužeľovité a podlhovasté. Kvetenstvo je svetlo žlté a objavuje sa medzi marcom a júnom. Plodom je lysé, vláknité, zdrevnatené ovocie, ktoré môže mať až 5 cm v priemere a je rozdelené do piatich separátnych oddelenia. Arjuna plodí v jesenných mesiacoch - september a október.
Domovinou Arjun je južnej a centrálnej Indie. Kôra z Arjuna bola prvýkrát pri fytoterapii využitá v 7. storočí pred Kristom.

Prioritne sa kôra z Arjun využíva pre udržanie a podporu kardiovaskulárneho systému, blahodarne pôsobí na funkcie pečene, ovplyvňuje chuť k jedlu.

Zloženie: 100% Terminalia arjuna

Tradičné dávkovanie:
Jednu menšiu polievkovú lyžicu (1-2 ks) sušenej kôry varíme v 250 ml vody alebo mlieka zhruba 15 min. Vhodné je pred použitím kôru rozomlieť na menšie kusy pre pohodlnejšie dávkovanie. Dôležitá je pravidelnosť v užívaní Arjun - najlepšie po 6-8 hodinách 3-4 × denne vypiť takto pripravený odvar.

Upozornenie: Neslúži ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Ukladajte na bezpečnom mieste mimo dosahu detí.

Krajina pôvodu : India

Doplnok stravy