Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Archangelika lekárska koreň 250 g

Archangelika lekárska koreň 250 g

Archangelika lekárska (lat. Archangelica officinalis) a jej forma archangelika čínska bola tradične v spore záujmov. Kým v Európe nebol andělice dávaný veľký význam, v Číne bola odjakživa považovaná za bylinu základné. Archangelika lekárska je dvojročná bylina, je ...

7.18 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS577m250


skladom 5+ kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Archangelika lekárska koreň 100 g

skladom 5+ kusov

3.15
Archangelika lekárska koreň 1000 g

skladom 5+ kusov

21.20


 
7.18

Archangelika lekárska (lat. Archangelica officinalis) a jej forma archangelika čínska bola tradične v spore záujmov. Kým v Európe nebol andělice dávaný veľký význam, v Číne bola odjakživa považovaná za bylinu základnú .

Archangelika lekárska je dvojročná bylina, ktorej fytoterapeutickej najviac užívanou časťou je koreň. Už od desiateho storočia je bylinka používaná ako zelenina a súčasť ľudovej medicíny. Archangelika je špecifická svojím charizmatickým, neopakovateľným arómu.

Archangelika lekárska blahodarne pôsobia na imunitný systém a používa sa pre podporu prirodzenej obranyschopnosti organizmu . Má vplyv na zažívanie a normalizuje črevné funkcie . Archangelika lekárska prispieva k udržaniu normálnej funkcie pečene a má vplyv na ich čistenie . Používame ju pri problémoch s trávením a pre podporu normálnej funkcie tráviaceho traktu . Stabilizuje rovnováhu pH v žalúdku , reguluje chuť do jedla. Archangelika tiež napomáha udržiavať respiračné zdravie - normálne dýchacie funkcie .

Vonkajšie použitia: Veľmi vhodná sa ukázala ako uvoľňujúci prípravok do kúpeľa po veľkom fyzickom výkone, napr. u športovcov.

Tradičné použitia:
Koreň angeliky vyvaríme v horúcej vode v pomere cca 2 g (jedna čajová lyžička) a 250 ml vody. Povaríme zhruba 2 min. a necháme odstáť asi 15 min. Na kúpeľ užijeme až dve polievkové lyžice koreňa.

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu a pre individuálne použitie