Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Aloisie trojlistá vňať 1000 g

Aloisie trojlistá vňať 1000 g

Aloisie trojlistá čiže Aloisie citrónová je trváca bylina dorastajúca až 150 cm. Domovinou jej je Južná Amerika, odkiaľ sa v 17. storočí dostala až do Európy. Obľúbená je pre svoje príjemné citrónovú arómu, za ktoré vďačí obsiahnutým rastlinným siliciam. FYT ...

34.18 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS1497m1000


skladom 5 kusov


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 5 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Aloisie trojlistá vňať 30 g

skladom 5+ kusov

1.63
Aloisie trojlistá vňať 60 g

skladom 5+ kusov

3.00


 
34.18

Aloisie trojlistá čiže Aloisie citrónová je trváca bylina dorastajúca až 150 cm. Domovinou jej je Južná Amerika, odkiaľ sa v 17. storočí dostala až do Európy. Obľúbená je pre svoje príjemné citrónovú arómu , za ktoré vďačí obsiahnutým rastlinným siliciam.

fytoterapeutickej využiteľnú časťou rastliny je vňať. Aloisie trojlistá je nápomocnú pri odvodňovanie organizmu , prispieva k normálnej činnosti kĺbového aparátu a udržuje predmenštruačný a menopauzální komfort . Podporuje prirodzenú obranyschopnosť a odolnosť organizmu . Pôsobí ako antioxidant a má blahodarný vplyv na spánok, podporuje relaxáciu .

Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o ďalších účinkoch tejto rastliny na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch v herbári .

Tradičné použitia:
Jednu čajovú lyžičku sušenej vňate prelejeme 250 ml horúcej vody a pod pokrievkou necháme 10 min. lúhovať. Takto pripravený čaj užívame až 3 × denne. Po troch týždňoch užívania nasleduje jeden týždeň prestávka. Sušená vňať je vhodná aj ako ochucovacie prísada do iných, bylinných čajov.

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu